Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Rychloběžná vrata TYROS spoří energie

Rychloběžná vrata TYROS spoří energie


24.06.2019

Montáž svých zařízení v nové výrobní a skladové hale firmy SanSwiss Jičín dokončil v květnu přední tuzemský dodavatel vratové a nakládací techniky TYROS Loading Systems CZ (TLS CZ). Kontrakt zahrnoval produkci a instalaci několika sekčních vrat a nakládacích můstků a devíti plastových rychloběžných vrat.

Technologie od společnosti TLS CZ, vyvinuté na základě potřeb trhu, zlepšují logistické a výrobní procesy. V případě rychloběžných vrat i výrazně eliminují tepelné ztráty. Hlavní předností tohoto automatikou vybaveného produktu rychlost otevírání a zavírání. V průmyslových, skladových a dalších klimatizovaných halách tak rychloběžná rolovací vrata výrazně přispívají k úsporám nákladů na energie.

„Ve výběrovém řízení na vybavení nové výrobní a skladové haly firmy SanSwiss klienta kromě jiného přesvědčily reference z úspěšných realizací projektů v závodech Ronal v Jičíně a v Pardubicích, které jsou členy stejného holdingu jako SanSwiss,“
říká ing. Ivo Luňák, jednatel a ředitel obchodně-servisní organizace TLS CZ. Firma v českých provozech světové skupiny RONAL AG doposud nainstalovala a servisuje minimálně 200 unikátních zařízení. Například v obou zmíněných závodech Ronal na výrobu hliníkových disků pro automobily TLS CZ v roce 2013 na přání zákazníka použila speciální kaskádové provedení vratové techniky. Tato kombinace sekčních vrat s vraty rychloběžnými zaručuje nejúčinnější ochranu proti tepelným ztrátám s nejvyššími úsporami energií.


Tyros - "vratový tunel" Tesco Postřižín

Sofistikovaný systém tvoří dvojice vrat v takové vzdálenosti od sebe, aby se mezi ně vešel přepravovaný náklad s vozíkem. Tento důmyslný „vratový tunel“ (viz foto) je zakrytý a vrata nejde otevřít najednou, čímž se zabrání průvanu při průjezdu nákladu. „Ovládání je přitom možné mnoha způsoby, stejně jako u běžných vrat. Použití sekčních, rychloběžných, případně i jiných vrat záleží na požadované rychlosti a četnosti průjezdů,“ vysvětluje Ivo Luňák ze společnosti TLS CZ.

Zdroj: Tisková zpráva IVEPA

Zpracováno redakcí
 Nomenklatura

Logistika/ manipulační/ dopravní technika

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: