Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> SanSwiss má novou halu

SanSwiss má novou halu


23.09.2019

Multifunkční halu s moderními prostory pro výrobu a skladování materiálu i hotového zboží otevřela společnost SanSwiss Jičín, přední evropský dodavatel sanitární techniky. Od vzniku českého podniku v roce 1999 jde o koncepčně nejnáročnější a největší investiční projekt, který reaguje na stálý růst zájmu o sprchové kouty vyšší střední třídy s vysokou užitnou hodnotou, na jejichž výrobu se SanSwiss dlouhodobě orientuje. Dokončený komplex napomůže optimalizovat výrobní a skladové procesy, výrazně zefektivní logistiku závodu a zvýší rychlost i pružnost dodávek pro odběratele v Evropě.Podle finanční ředitelky firmy Bernadety Sýkorové si nová hala vyžádala celkové náklady téměř 200 milionů korun. Z toho stavební část včetně dodatečných úprav a projektových studií stála 186 milionů, zbytek vynaložených prostředků tvoří výdaje například na vybavení haly nebo na nákup pozemků.

Se stavbou výrobně-logistického objektu začal SanSwiss Jičín, který je významnou součástí evropské skupiny sanitární techniky SanSwiss spadající do světového holdingu RONAL, loni v červnu. Celková zastavěná plocha závodu se vybudováním nové haly navýšila z původních 9500 m2 na více než 18 600 m2. Před dokončením jsou ještě prostory o rozloze asi 600 m2 pro moderní jednací místnost, školicí montážní středisko a pro exkluzivní víceúčelovou vzorkovnu nejvyššího evropského standardu. Ta bude sloužit veřejnosti, současným obchodním partnerům jičínské společnosti i celé mezinárodní skupině SanSwiss.

„Dokončení komplexu je významným krokem v plnění našeho dlouhodobého strategického záměru maximálně optimalizovat výrobu a skladování v rámci skupiny, a tím dále zvyšovat kvalitu produktů i služeb pro zákazníky. Významnou roli v tom hraje ideální geografická poloha jičínského závodu, která spolu s nově vybudovanými kapacitami dává předpoklad k budoucí centralizaci skladování i logistiky pro celou skupinu,“ zdůrazňuje finanční ředitelka Bernadeta Sýkorová. Dodává, že ve výhledovém záměru na dalších deset let SanSwiss kromě jiného počítá s navýšením výroby až na 300 tisíc sprchových koutů ročně a s lineárním růstem celkového obratu na dvojnásobek aktuálních tržeb. V neposlední řadě v Jičíně v příštích deseti letech plánují postupný nábor přibližně padesáti nových zaměstnanců.  

Generálním dodavatelem stavby „na klíč“ byla společnost PKS stavby ze Žďáru nad Sázavou. Realizace projektu probíhala bez jakéhokoliv omezení výrobních a dalších procesů a byla rozdělena do dvou etap. V té první jičínská firma ve spolupráci s Povodím Labe a s dalšími institucemi, při dodržování zásad ochrany životního prostředí, nechala zatrubnit přilehlý Valdický potok. Poté následovala samotná výstavba.

„Kromě podstatného rozšíření výrobních kapacit nám multifunkční objekt plně nahradil dříve využívané externí sklady. Zkušení zaměstnanci z těchto odlehlých provozů tak mohou pracovat v nové hale a využívat veškeré moderní technologie pro manipulaci a skladování,“ říká ředitel výroby společnosti SanSwiss Ondřej Polák s tím, že například rozloha paletovacích míst se oproti dřívějšímu stavu rozrostla přibližně o třetinu. Díky navýšení původní zastavěné plochy na téměř dvojnásobek je potom podnik schopen efektivně reorganizovat celý tok materiálu od jeho vstupu přes rozšířené výrobní prostory až do centrálního skladu hotového zboží.

Zdroj: Tisková zpráva IVEPA

Zpracováno redakcí.

 Nomenklatura

Všeobecné strojírenství

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: