Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> SanSwiss staví multifunkční halu

SanSwiss staví multifunkční halu


28.06.2018

Přední evropský dodavatel sprchových koutů a vaniček SanSwiss Jičín dnes zahájil výstavbu nové výrobní a skladové haly.

Projekt, bez technologií a vybavení za 152 milionů korun, počítá s vybudováním multifunkčního objektu s napojením na dopravní a technickou infrastrukturu. V areálu závodu vznikne novostavba o celkové rozloze 17 tisíc m2 s moderními prostory pro výrobu a skladování materiálu i hotového zboží. SanSwiss tím reaguje na stálý růst zájmu o sprchové kouty vyšší střední třídy s vysokou užitnou hodnotou, na jejichž výrobu se dlouhodobě orientuje. 


Vizualizace podoby budoucího nového objektu v areálu závodu SanSwiss v Jičíně (vlevo původní část výrobního závodu, vpravo budoucí nová hala.

Podle zástupců lokálního vedení jičínské firmy, finanční ředitelky Bernadety Sýkorové a ředitele výroby Ondřeje Poláka, je hlavním záměrem projektu navýšení výrobních a skladových kapacit, optimalizace výrobních a skladových procesů a výrazné zjednodušení logistiky závodu SanSwiss.

„Novostavba kapacitně plně nahradí dosud využívané externí skladové prostory, přičemž zkušenosti zaměstnanců těchto odlehlých skladů využijeme v budoucí multifunkční hale,“ vysvětluje Bernadeta Sýkorová. Nový komplex přinese i další dlouhodobé pracovní příležitosti. V horizontu deseti let SanSwiss počítá s postupným náborem několika desítek nových zaměstnanců.

Samotnou halu chceme mít pod střechou do zimy, ukončení celého projektu, včetně zelených ploch a závěrečných úprav, potom plánujeme na polovinu května 2019,“ říká ředitel výroby jičínské firmy Ondřej Polák. Dodává, že po spuštění centra bude SanSwiss vzhledem ke svému výhodnému umístění uprostřed starého kontinentu schopen z jednoho místa odbavit a operativně dodávat zboží obchodním partnerům po celé Evropě. Dalším úkolem managementu společnosti bude optimalizace výrobních a logistických procesů.


Výroba společnosti SanSwiss


Náročná příprava projektu by nebyla myslitelná bez dobré spolupráce s řadou institucí a úřadů, včetně orgánů města Jičína. Aktuálně vedení podniku SanSwiss spoléhá na kvalitní součinnost s firmou PKS stavby, a. s., která vyhrála výběrové řízení na generálního dodavatele stavby v konkurenci dalších 14 účastníků. „Smlouva počítá se dvěma stavebními etapami. V té první je nutné zatrubnit Valdický potok a v další etapě bude následovat samotná výstavba výrobní a logistické haly,“ konstatuje Bernadeta Sýkorová, finanční ředitelka společnosti SanSwiss. Podnik při tom bude přísně dbát na dodržování zásad ochrany životního prostředí.

Zdroj: tisková zpráva IVEPA komunikační

Zpracováno redakcí
 Nomenklatura

Štíhlá výroba a logistika
Stavebnictví & Strojírenství

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: