Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Siemens podpořil výstavbu odborné učebny
Anotace
Pohled do odborné učebny na Střední průmyslové škole elektrotechnické v Mohelnici

Siemens podpořil výstavbu odborné učebny


13.12.2007

Začátkem prosince byla na Střední průmyslové škole elektrotechnické v Mohelnici slavnostně otevřena nová odborná učebna číslicové techniky a programovatelných logických automatů. Partnerem při výstavbě učebny se stala společnost Siemens, která učebnu vybavila systémy Simatic S7-200, vývojovými programy Step 7 a dalšími komponentami.

„V současné době se v učebně věnujeme výuce základů programování techniky PLC. V další fázi se chceme zaměřit na řešení konkrétních úloh automatizační techniky. K tomuto účelu bychom rádi učebnu vybavili dalšími potřebnými zařízeními jako jsou frekvenční měniče, motory, čidla či akční členy. V plánu je však rovněž vizualizace řešených úloh a její ovládání pomocí vizualizačního softwaru," uvedl ředitel školy Oldřich Klemš.

Učebna je vybavena deseti pracovišti pro studenty a jedním pro učitele. Pracoviště jsou vybavena počítačem s monitorem LCD, systémem Simatic S7-200 a mikropočítačovou stavebnicí. K systému jsou připojeny jednoduché výstupní periferie, k dispozici jsou dále rozšiřující moduly pro řízení motorů, připojení snímačů a master pro sběrnici AS-Interface. Učebnu budou využívat žáci vyšších ročníků střední školy, v případě zájmu firem působících v regionu škola nabídne možnost školení jejich zaměstnanců se zaměřením na problematiku techniky PLC.

Společnost Siemens se spolupráci se středními a vysokými školami s technickým zaměřením věnuje systematicky. V uplynulých letech se například podílela na výstavbě laboratoře mobilní technologie na ČVUT Praha, laboratoře automatizace na VUT Brno nebo laboratoře programovatelných automatů a distribuovaných řídicích systémů na VŠB Ostrava. Již deset let také oceňuje mladé talenty z oblasti technických oborů Cenou Siemens, která je vyhlašována v kategoriích diplomová práce, doktorská práce a výzkumný projekt.

Siemens patří mezi největší globální elektrotechnické a elektronické koncerny. Společnost zaměstnává zhruba 400.000 odborníků, kteří vyvíjejí a vyrábějí produkty, navrhují a instalují komplexní řešení na míru dle požadavků zákazníků a nabízejí širokou paletu služeb dle jejich individuálních potřeb. Siemens nabízí svým zákazníkům ve 190 zemích inovativní technologie a komplexní know-how. Společnost byla založena před 160 lety a působí v oblastech informace a komunikace, automatizace a pohony, energetika, doprava, zdravotnictví a osvětlení. V obchodním roce 2006/2007 (skončil 30. září 2007) společnost Siemens dosáhla tržeb 72,4 miliard EUR a čistého zisku 3,9 miliardy EUR.

Zastoupení společnosti Siemens v České republice bylo obnoveno v roce 1990. V současné době patří Siemens s více než 18.500 zaměstnanci mezi největší zaměstnavatele v ČR. V obchodním roce 2006/2007 vykázala skupina podniků Siemens v České republice obrat téměř 68,8 miliard Kč. Siemens v České republice působí v těchto hlavních oblastech: automatizace a řízení, doprava, energetika, informace a komunikace, osvětlení a zdravotnictví.

Více informací najdete na internetových adresách //www.siemens.com/ a //www.siemens.cz/.Nomenklatura

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: