Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> SIGMA DIZ dodá do JE Kurská 2 čerpadla

SIGMA DIZ dodá do JE Kurská 2 čerpadla


10.10.2017

Společnost SIGMA DIZ spol. s r.o. (dceřiná společnost SIGMA GROUP a. s.) uspěla ve výběrových řízeních ruské korporace pro atomovou energii Rosatom na dodávku 12 kusů čerpadel pro 1. a 2. blok JE Kurská 2. Tato elektrárna je prvním projektem typu VVER-TOI, který je v realizaci. Celková hodnota kontraktu činí 8 milionů eur (v přepočtu zhruba 210 milionů korun).

Smlouva na dodávku 4 hlavních chladicích čerpadel pro chlazení kondenzátorů a 8 čerpadel technické vody důležité pro chlazení důležitých spotřebičů sekundárního (nejaderného) okruhu již byla podepsána. Dodací lhůta těchto parametrově špičkových a legislativně a dokladově náročných zařízení je konec roku 2019 pro 1. blok a konec roku 2020 pro 2. blok.

Od podpisu smlouvy jsme rozpracovali dva nové obchodní případy a zahájili přípravné práce na jejich realizaci. Nyní probíhá v souladu s harmonogramem zpracování konstrukční a technické dokumentace, dokumentace zajištění kvality a také probíhají přípravné práce ve výrobě. Dále jednáme s potenciálními dodavateli základních materiálů a komponent,“ uvádí Lada Roubalíková, projektová manažerka ve společnosti SIGMA DIZ spol. s r.o.


Čerpadlo typů KNX4

SIGMA GROUP, a.s. je tradičním dodavatelem komponent pro projekty korporace Rosatom. Čerpací technika a další produkce z Lutína u Olomouce, kde firma sídlí, pracuje v indické JE Kudankulam, čínské JE Tchien-wan (angl. Tianwan) a bude pracovat v Běloruské JE a dalších jaderných elektrárnách stavěných Rosatomem v zahraničí. Tyto zakázky představují podstatný podíl exportních dodávek společnosti SIGMA DIZ spol. s r.o. Například objem dodávek do JE Novovoroněžská 2 (s reaktory VVER-1200), která je prvním blokem generace III+ v provozu, dosáhl téměř 500 milionů korun.

Zdroj: Tisková zpráva Essential Communication

Zpracováno redakcí.
 Nomenklatura

Energetické strojírenství
Čerpadla/ armatury/ doprava tekutin

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: