Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Software pro zabezpečení práce na dálku

Software pro zabezpečení práce na dálku


03.07.2020

Společnost Acronis rozšířila přístup k Acronis Cyber Protect, své nové vlajkové lodi integrující ochranu dat, kybernetickou bezpečnost a správu koncových zařízení, prostřednictvím beta verze dostupné všem IT týmům.  Po nedávném uvedení platformy Acronis Cyber Protect Cloud určené pro poskytovatele IT služeb je tak nyní k dispozici také verze pro nasazení na zákaznické IT infrastruktuře (on-premise).


Acronis Cyber Protect je software integrující ochranu dat, kybernetickou bezpečnost a správu koncových zařízení. (Zdroj: Acronis)

Zákaznické IT týmy mají tak nyní příležitost nasadit unikátní funkčnosti napříč všemi svými IT prostředími k ochraně všech dat, aplikací a systémů. Model flexibilního nasazení umožňuje splnit potřeby všech organizací včetně těch, které působí v regulovaných odvětvích a provozují off-line zařízení, či organizací se specifickými požadavky ochrany dat a náročnými standardy kybernetické bezpečnosti pro práci na dálku.

Pandemie COVID-19 přiměla mnoho podniků přijmout nová pravidla pro práci na dálku,“ řekl Sergej Beloussov, ředitel společnosti Acronis. „I když práce z domova přináší řadu výhod, z pohledu IT bezpečnosti je připojování do firemních systémů z méně chráněných a zranitelnějších domácích sítí velmi rizikové. Acronis Cyber Protect již nyní tyto hrozby eliminuje v rámci nabídky řady poskytovatelů IT služeb a s touto beta verzí se dostává do rukou i koncových zákazníků, kteří si mohou flexibilně nastavit ochranu svých dat, zařízení a infrastruktury.

Aktuální průzkum společnosti Gartner ukázal, že 74 % organizací má v úmyslu nechat některé zaměstnance trvale pracovat z domu. Schopnost komplexně zajistit bezpečnost koncových zařízení (endpoint security) bez nutnosti rozšiřovat tým IT administrátorů se stává kritickým provozním faktorem a konkurenční výhodou.

Acronis Cyber Protect je unikátní řešení zálohování s antimalwarovou ochranou nové generace a širokým rozsahem funkcí endpoint managementu.  Efektivitu ochrany řešení proti aktuálním malwarovým hrozbám prověřilo testování institutem AV-Test, v rámci kterého řešení bezchybně detekovalo 100 % hrozeb a bez výskytu jakýchkoliv falešných pozitiv.

Integrovaná a automatizovaná architektura Acronis Cyber Protect umožňuje poskytovat efektivnější ochranu dat než samotné zálohování – díky kombinaci proaktivního, aktivního a reaktivního přístupu:
•    Proaktivní ochranu proti provozním výpadkům poskytuje hodnocení zranitelností a patch management, odstraňování malwaru ze záloh, kontrola pevných disků, a záplatování záloh k ochraně před opakovaně se objevujícími infekcemi;
•    Aktivní ochranu před hrozbami nabízí kontinuální ochrana dat, obrana proti virům, ransomwaru a cryptojackingu v reálném čase, a ochrana agentů a zálohovacího úložiště;
•    Možnosti reaktivní ochrany zahrnují integrovaná obnova po havárii, úložiště metadat pro forenzní vyšetření incidentů a schopnost spolupráce s dalšími bezpečnostními řešeními.

Registrace k beta verzi on-premise řešení Acronis Cyber Protect je nyní dostupná na této webové stránce: https://www.acronis.com/en-us/business/cyber-protect/.

Zdroj: Zpracováno redakcí z tiskové zprávy.Nomenklatura

Informační technologie/E-business

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: