Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Soutěž Ocenění Českých Podnikatelek letos již po dvanácté

Soutěž Ocenění Českých Podnikatelek letos již po dvanácté


07.11.2019

Včerejší odpoledne patřilo nejlepším českým podnikatelkám, které se sešly v sídle společnosti Microsoft v Praze 4 k slavnostnímu vyhlášení výsledků a předávání cen již 12. ročníku prestižní soutěže OCP.
Základním posláním a cílem projektu Ocenění Českých Podnikatelek je objevovat a zviditelňovat úspěchy českých žen – podnikatelek. Žen, které se rozhodly aktivně převzít odpovědnost za svou budoucnost a pustit se do samostatného podnikání.

Z dvanáctileté historie Ocenění Českých Podnikatelek vím, že zapojit se do něj je pro mnohé podnikatelky významným krokem, který často znamená vystoupit z každodenní rutiny a zajetých kolejí podnikatelského, ale i osobního života. Účast v něm jim přináší příležitost si opravdu uvědomit, jak úspěšné jsou. A to je fakt – vždyť naše finalistky ročně dosahují celkového obratu vyššího než 3 miliardy Kč. Stále platí, že doménou českých podnikatelek jsou především obchod a služby, kde působí hned 67 % finalistek. Výrobě se věnuje 16 % podnikatelek, 10 % podniká ve stavebnictví, 6 % v dopravě či logistice, 5 % ve vzdělávání. Také letos máme mezi vítězkami podnikatelky, které již v minulosti v Ocenění Českých Podnikatelek uspěly, což jen podtrhuje jejich stabilitu a výběr správné cesty, kterou svůj byznys vedou,“ říká zakladatelka projektu Ocenění Českých Podnikatelek Helena Kohoutová.


Záštitu nad letošním ročníkem převzalo již tradičně Ministerstvo průmyslu a obchodu České republiky. Odborný garant soutěže, kterým je společnost CRIF – Czech Credit Bureau, na základě splnění podmínek soutěže vybral 24 281 kandidátek na zisk ocenění. Z nich bylo na základě ratingu nominováno 623 semifinalistek s nejlepšími ekonomickými výsledky. Do finále se pak dostalo 81 podnikatelek.


A kdo jsou vítězky letošní soutěže OCP v jednotlivých kategoriích?

MALÁ FIRMA
RUTEX CZ, s.r.o. – Kamila Brzezinová

STŘEDNÍ FIRMA
Cosmetics ATOK International, s.r.o. – Anastázie Skopalová

VELKÁ FIRMA
CAROLLINUM, s.r.o. – Tamara Kotvalová

CENA ČSOB – VÝJIMEČNÁ PODNIKATELKA
Trustav, s.r.o. – Jana Nováková

CENA ZA VÝJIMEČNÝ RŮST FIRMY – pod patronací Mastercard
My interior service s.r.o. – Lada Krsičková

CENA ZA DIGITÁLNÍ TRANSFORMACI – pod patronací Microsoft & DAQUAS
REXY, s.r.o. – Vlasta Šilarová

CENA ZA INOVATIVNÍ ŘEŠENÍ – pod patronací České pojišťovny
Pracoviště ošetřovatelské péče s.r.o. – Hana Pekárková


Více informací o projektu naleznete na www.oceneniceskychpodnikatelek.cz


Zdroj: Tisková zpráva Helas
Zpracováno redakcí MM Průmyslové spektrum.

 Nomenklatura

Management a řízení

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: