Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Soutěž: Startupy pro elektromobilitu

Soutěž: Startupy pro elektromobilitu


27.07.2020

Na pozadí rostoucí poptávky po elektromobilech se firmy Kia Motors Corporation, Hyundai Motor Company a LG Chem rozhodly společně financovat celosvětovou soutěž „EV & Battery Challenge“ (dále jen „EVBC“) s cílem identifikovat až 10 start-upů zaměřených na elektromobily a baterie, které budou mít možnost získat investice a podporu ve formě spolupráce. Soutěž bude spravovat a koordinovat mezinárodní organizace New Energy Nexus zaměřená na podporu start-upů.

Vybrané start-upy získají příležitost úzce spolupracovat s firmami Kia, Hyundai a LG Chem na vývoji ověřovacích projektů s využitím technického know-how, zdrojů a laboratoří uvedených sponzorů. Celosvětová soutěž je pro start-upy příležitostí předvést vlastní pokrokové technologie a jedinečné obchodní modely. Trojice sponzorů by ráda prostřednictvím EVBC identifikovala a zajistila klíčové technologické schopnosti, které zákazníkům přinesou vyšší přidanou hodnotu.

K účasti ve zmiňované soutěži jsou zvány především ty start-upy, které disponují pracovními prototypy a vyvíjejí technologie se zaměřením na nabíjení elektromobilů a správu vozových parků, výkonovou elektroniku a komponenty, služby personalizace a systémy energetického managementu baterií, bateriové systémy nebo materiály, recyklaci a výrobu baterií. Přihlášky lze podávat prostřednictvím stránek www.evbatterychallenge.com od 22. června do 28. srpna 2020.

Uchazeči, kteří úspěšně projdou prvním kolem hodnocení komerční proveditelnosti a technologií, budou moci v říjnu absolvovat virtuální pohovory. Finalisté se poté v listopadu zúčastní dvoudenního workshopu v prostorách Hyundai CRADLE Silicon Valley, americkém centru přirozených inovací skupiny HMG. Právě tam budou Kia, Hyundai a LG Chem ověřovat inovativní technologie uchazečů.

Zdroj: Zpracováno redakcí z tiskové zprávy společnosti.Nomenklatura

Výzkum/ vývoj
Financování stroj. výroby/Podniková ekonomika

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: