Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Soutěž v NC programování

Soutěž v NC programování


24.05.2004
Ve dnech 26. a 27. 3. 2004 uspořádala akciová společnost 3E Praha Engineering ve spolupráci se SPŠ Na Třebešíně v Praze 3. ročník celostátní soutěže v NC programování pro střední školy, které se zúčastnilo celkem 51 studentů z 21 škol. Soutěž byla rozdělena do dvou kategorií Ruční programování a CAM programování. První den byla zaměřena na tvorbu NC kódů. V kategorii Ruční programování měl každý student k dispozici 6 různých výkresů a tyto součástky měl naprogramovat v ISO kódu v určitém časovém limitu. K programování si studenti mohli vybrat buď editor Mikroprog, nebo editor Eltec. V kategorii CAM programování měl každý student k dispozici 5 různých výkresů, studenti si mohli přinést svůj vlastní CAM program nebo použít CAD/CAM systém Surfcam. Druhý den měli soutěžící odpovědět na připravený písemný test z oblasti NC programování a technologie obrábění. Po testu následovala zkouška ze čtení NC kódu.
Na hodnocení soutěže dohlížela odborná komise, která byla sestavena ze zástupců odborné praxe, zástupce fakulty strojní ČVUT v Praze, vylosovaných zástupců zúčastněných škol a zástupce firmy 3E Praha Engineering. Komise byla překvapena celkově vysokou úrovní studentů v obou kategoriích v porovnání s předchozími ročníky. Kompletní výsledky jednotlivých kategoriích můžete najít na //www.3epraha.cz/skola/surfcamvysledky.php. Ceny do soutěže věnovala akciová společnost 3E Praha Engineering ve spolupráci s firmou Surfware Inc.
Letos firma 3E Praha Engineering chystá obdobné soutěže také v Maďarsku a Polsku a v následujícím roce si nejlepší studenti z národních kol poprvé změří svoje vědomosti v 1. ročníku mezinárodní soutěže.
Nomenklatura

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky


Sledujte nás na sociálních sítích: