Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Špičkové LCD monitory
Anotace
Devatenáctipalcový LCD monitor Samsung SyncMaster 931 C se vyznačuje věrnou reprodukcí barev.

Špičkové LCD monitory


09.01.2007
Společnost Samsung představila nové typy 19" monitorů. LCD monitor SyncMaster 971P s rozlišením 1280 x 1024 bodů je vybaven stojanem s trojitým kloubem, který umožňuje natočení displeje o 90° do svislé polohy, což je velmi praktické například při práci s dokumenty. Uživatelský komfort zvyšuje také USB rozhraní zabudované ve stojanu, které umožňuje připojení nejoblíbenějších digitálních zařízení.
Další novinkou je 19" LCD panel SyncMaster 931C – první LCD monitor na trhu, který zajišťuje 97% reprodukci barev podle standardu NTSC a diagramu chromatičnosti CIE 1976. To znamená, že monitor pokrývá 97 % celé barevné palety R, G a B podle uvedené normy, což představuje zásadní zlepšení, neboť dosavadní monitory dokázaly pokrýt pouze 82 % barevné palety podle normy NTSC. Zlepšení reprodukce je patrné zejména v oblasti červených a zelených barev. Velmi zajímavá je i doba odezvy 2 ms představující absolutní špičku na trhu.
Výsadní postavení mezi představenými novinkami patří LCD monitoru XL20, jenž pokrývá 114 % barevné palety NTSC, a dosahuje tak vysoce reálných barev. Uvítají jej zejména uživatelé pracující s CAD programy a zpracovatelé fotografií a videa.

Nomenklatura

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: