Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Společnost Mazak se na výstavu EMO vydává s dosud největší expozicí

Společnost Mazak se na výstavu EMO vydává s dosud největší expozicí


11.07.2019

Letos společnost Mazak slaví sté výročí svého založení a pro výstavu EMO 2019 připravuje doposud největší expozici s nejvyšším počtem strojů a automatizačních řešení ve své historii.

Na výstavě EMO 2019, která se koná v termínu 16. až 21. září, bude mít světovou premiéru sedm nových strojů Mazak a dva další stroje zde budou mít svou evropskou premiéru. Patří k nim multifunkční stroje pro pětiosé a hybridní obrábění.


Společnost Mazak se na výstavu EMO vydává s dosud největší expozicí a devíti novými stroji.

Pro výstavu EMO 2019 zvolila společnost Mazak téma „DISCOVER MORE WITH MAZAK“ a návštěvníkům svého stánku předvede 16 integrovaných automatizačních řešení a celkem 27 TYPŮ strojů, tedy o dva více než v roce 2017.

Richard Smith, výkonný ředitel evropské skupiny, k tomu řekl: „Naším letošním tématem pro EMO je„DISCOVER MORE WITH MAZAK“. Toto téma vypovídá o  našem neustálém zaměření na produktivitu a vyzývá uživatele obráběcích strojů, aby objevili skutečný potenciál svých obráběcích strojů.”

Dále uvedl: „Pro uživatele obráběcích strojů, kteří musí uvažovat kreativně a osvojit si nové technologie a způsoby práce, se opravdu jedná o novou éru objevování. Pokud využívají technologie Mazak, mohou se dostat na nové trhy, chránit svoji pozici na trhu a stát se lepším, rychlejším a produktivnějším výrobcem.“

Expozice společnosti Mazak se rozkládá na ploše 3 000 metrů čtverečních a je rozdělena na sedm samostatných zón – multifunkční stroje INTEGREX, hybridní obrábění, pětiosé obrábění, laserové a vertikální obrábění, soustružení a horizontální stroje. Všech 27 strojů bude předvádět reálné obráběcí operace. Předvede také řešení založená na Průmyslu 4.0, a to včetně systému Mazak iSMART Factory a technologie SMOOTH.

Ústředním bodem expozice Mazak na výstavě EMO 2019 bude integrovaná automatizace, k vidění tu také budou různá řešení včetně systémů PALLETECH a Multi-Pallet Pool (MPP), portálové nakladače a automatický měnič obrobků AWC. Stroje Mazak budou navíc integrovány s automatizačními systémy jiných výrobců, včetně robotické obsluhy a podavače tyčového materiálu.

Pan Smith závěrem ještě dodal: „Vzhledem ke stoletému výročí založení naší firmy je skutečně příhodné, že naše doposud největší expozice na veletrhu EMO bude k vidění právě letos. Za 100 let existence naší firmy jsme urazili obrovský kus cesty a skutečnost, že letos na výstavu přivezeme doposud nejbohatší paletu strojů, je důkazem našeho odhodlání zlepšovat stávající a vyvíjet nové technologie. Těším se na všechny uživatele obráběcích strojů z celé Evropy, kteří se na naší expozici přijdou podívat.”

Zdroj: Tisková zpráva Yamazaki Mazak

Zpracováno redakcíNomenklatura

Novinky z veletrhů a výstav
Obráběcí stroje a technologie

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: