Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Společnost Omron představuje mobilního robota HD-1500 s nosností 1 500 kg

Společnost Omron představuje mobilního robota HD-1500 s nosností 1 500 kg


22.07.2020

Společnost Omron oznámila uvedení robota HD-1500, nejsilnějšího a nejnovějšího přírůstku do firemní řady mobilních robotů.

Nový model HD-1500 se vyznačuje nosností až 1 500 kg a je ideální pro současné továrny, kde musí řešení pro autonomní manipulaci s materiálem plnit náročnější úkoly průmyslové automatizace. Do hry také vstupují požadavky na implementaci nových pravidel pro udržování předepsaných rozestupů mezi lidmi v důsledku pandemie nemoci Covid-19.

Mezi hlavní výhody modelu HD-1500 patří:
Vyšší nosnost a robustnější konstrukce: Robot HD-1500 dokáže ve výrobních provozech manipulovat se zátěží velikosti palety a omezuje tak potřebu využívání vysokozdvižných vozíků. Odolný kovový plášť robota HD-1500 je robustní a nepoškodí ho ani silné neúmyslné vnější nárazy.

Rychlejší návratnost investic: Model HD-1500 představuje řešení pro automatizaci složitých a nebezpečných činností. V organizacích je možné omezit používání vysokozdvižných vozíků a bezpečně přepravovat velké palety s hotovým zbožím, objemné materiály v potravinářském a komoditním průmyslu nebo rámy automobilů. Pracovníci se nyní mohou lépe soustředit na důležitější úkoly a zákazníci dostávají možnost naložit více, absolvovat menší počet cest s těžšími náklady, a tedy zvýšit návratnost investic. S robotem HD-1500 zvládnou zákazníci více práce s méně zařízeními.

Přizpůsobitelný robotický park: Skupiny mobilních robotů nyní mohou být pestřejší, ale přesto se dají řídit stejným systémem. Aplikace Fleet Manager společnosti Omron umožňuje řídit v rámci jediného systému až 100 mobilních robotů, včetně HD-1500, a dosahovat přitom vysokých výkonů. Díky optimalizovanému řízení provozu, správě baterií a směrování vozidel mohou zákazníci doplnit model HD-1500 do svých robotických parků bez obav o bezpečnost, kompatibilitu nebo výkon.

Mezi další funkce patří:
•    Nabití baterie za 36 minut k dosažení vyšší efektivity a kratších prostojů
•    Bezpečnostní skenovací lasery s rozsahem 360 využívané k souběžné lokalizaci a zajištění bezpečnostních funkcí
•    Vynikající navigace pomocí adaptivních bezpečnostních zón na základě technologie LiDAR
•    Zdokonalená technologie CAPS umožňující zvýšit přesnost a opakovatelnost pro dokování
•    Pomocí simulátoru robotického parku lze simulovat až 10 robotů v nejvýše třech samostatných robotických parcích

Zdroj: Zpracováno redakcí z tiskové zprávy společnosti.
 Nomenklatura

Inovace
Zajímavosti ve vědě a technice

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: