Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Společnost Trimill chystá otevření nové výrobní haly ve Vsetíně

Společnost Trimill chystá otevření nové výrobní haly ve Vsetíně


12.04.2018

Valašská strojírenská společnost TRIMILL, a.s. se od konce roku 2016 připravuje na rozšíření svých výrobních prostor v areálu bývalé Zbrojovky Vsetín. Plánuje významné navýšení produkce i vytvoření nových pracovních míst. Oficiální otevření nové haly se uskuteční v polovině června 2018.

Rodinná firma s výrobními provozy ve Vsetíně a Zlíně patří mezi největší producenty obráběcích strojů pro nástrojárny v České republice. V současné době dodává stroje firmám z oblasti automotive a leteckého průmyslu ve 25 zemích po celém světě. Od otevření nové haly ve Vsetíně očekává TRIMILL, a.s. zrychlení výrobních procesů a zvýšení konkurenceschopnosti. „Výroba a montáž obráběcích strojů je velmi složitý a několik měsíců trvající proces, protože každý stroj u nás vzniká dle individuálních potřeb našich zákazníků a  je od samotného vývoje až po předání prakticky šitý na míru jejich požadavků,“ říká spolumajitel firmy Milan Julina a dodává: „Nové výrobní a skladovací prostory nám umožní u jednodušších typů strojů vyrábět i na sklad. Mohli bychom tak v některých obchodních případech výrazně zkrátit dodací lhůty, i díky podstatně vyšší rozpracovanosti zakázek.“ Společnost TRIMILL, a.s. nyní vyrábí kolem 30 strojů ročně. Do pěti let plánuje navýšení produkce až o 50%. Stejně jako ostatní průmyslové firmy ve Zlínském kraji se ale i TRIMILL potýká s nedostatkem kvalifikovaných zaměstnanců. „Situace u nás je o to složitější, protože potřebujeme mechaniky a elektromechaniky s poměrně úzce specializovaným vzděláním,“ uvádí Milan Julina a vysvětluje: „I šikovným pracovníkům u nás trvá zhruba rok, než se zapracují.“  V současné době zaměstnává TRIMILL celkem 166 pracovníků, 102 ve Zlíně a 64 ve Vsetíně. S rozvojem výroby a novými zakázkami se jejich potřeba v následujících letech ještě zvýší. „Do budoucna počítáme s vytvořením dalších 30 – 40 pracovních míst, a to především ve Vsetíně,“ doplňuje Milan Julina.

Svým zaměstnancům nabízí TRIMILL, a.s. kromě celé řady standardních benefitů hlavně zajímavé finanční ohodnocení. „Průměrná mzda montéra a elektromontéra ve firmě se pohybuje kolem 33 tisíc korun. Zkušení konstruktéři a techničtí pracovníci si u nás vydělají v průměru až 40 tisíc korun,“ upřesňuje Milan Julina.

Zdroj: Tisková zpráva Trimill

Zpracováno redakcí
 Nomenklatura

Obráběcí stroje a technologie

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: