Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Společnost ZAT koupila českou firmu Definity Systems

Společnost ZAT koupila českou firmu Definity Systems


16.01.2019

Společnost ZAT a.s., český výrobce řídicích systémů pro energetiku a průmysl, posiluje své kompetence v oblasti informačních technologií. K 1. lednu tohoto roku začlenila do své struktury dceřinou firmu Definity Systems s.r.o. Reagovala tím dle slov Ivo Tichého, člena představenstva společnosti, na vývoj trhu směrem k Průmyslu 4.0 a na požadavky zákazníků.

Společnost Definity Systems se zaměřuje na vývoj software na zakázku i tvorbu nezávislých nadstaveb podnikových systémů, z nichž klienti získávají dodatečné informace i funkce pro analýzu, rozvoj a řízení firmy. Vyvíjí také aplikace v oblasti IoT technologií. Toto byla kritéria, která při hledání vhodného partnera pro akvizici společnost ZAT požadovala. "Jedním ze strategických cílů ZAT je rozvíjet a posilovat softwarové služby spojené se zpracováním a prezentací dat na moderních platformách. A kompetence společnosti Definity Systems naše požadavky splňují,“ upřesnila Vladislava Česáková, členka představenstva ZAT. Jde například o procesní vizualizace, uživatelské rozhraní, vývoj Smart systémů a práce s Big Daty.


Podle Vladislavy Česákové jde o synergické spojení. Díky vstupu společnosti Definity Systems do akciové společnosti ZAT mohou její zákazníci, partneři i zaměstnanci očekávat zázemí silné firmy, posílení pozice na trhu i získání nového know-how pro své stávající i nové zakázky.


Členové představenstva společnosti ZAT - Ivo Tichý a Vladislava Česáková

V první polovině letošního roku se zaměříme na začlenění části vývojového týmu Definity Systems do projektů vývoje IoT technologií ZAT. Jde především o rozvoj technických prostředků a nadstavbové práce s daty na systémech SandRA Synergy či nové platformě SimONet. Stávající projekty pro významné klienty Definity Systems budou i nadále pokračovat beze změn a zůstávají součástí firmy. I nadále na nich budou týmy dlouhodobě pracovat,“ upřesňuje Ivo Tichý.

ZAT akvizicí posílí cca o 30 pracovníků, převážně programátorů, na celkových 350 zaměstnanců. Firma dlouhodobě zaměstnává z 80 procent středoškolsky a vysokoškolsky vzdělané odborníky.

Zdroj: Tisková zpráva ZAT

Zpracováno redakcí.

 Nomenklatura

Automatizace, regulace
Informační technologie/E-business
Exportní příležitosti
Management a řízení

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: