Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Spolehlivá detekce železa a hliníku

Spolehlivá detekce železa a hliníku


14.07.2020

Výrobci v automobilovém průmyslu se snaží uspokojit poptávku po elektrických vozidlech a nízké spotřebě paliva vytvářením lehčích vozidel a upřednostňováním hliníku před železem.


Obr. Společnost Omron uvádí na trh senzory přiblížení řady E2EW s kovovou čelní plochou, které se vyznačují odolnou konstrukcí a výjimečně dlouhým snímacím dosahem. Jejich snímací dosah je přibližně dvakrát delší než u předchozích modelů pro železné kovy a šestkrát delší než u předchozích modelů pro hliník, což z ní činí ideální řešení pro výrobní linky pracující s oběma typy kovů. (Zdroj: PRAM Consulting)

Postupně začínají převažovat smíšené výrobní linky pracující s železnými i hliníkovými díly, a proto se zvyšuje požadavek na využívání senzorů přiblížení se stejnou snímací vzdáleností a dostatečně dlouhým snímacím dosahem.

Nová řada senzorů přiblížení řady E2EW od poskytovatele komplexních řešení automatizace Omron je navržena tak, aby tyto potřeby uspokojila. Tyto vysoce odolné senzory přiblížení s kovovou snímací plochou mají dosud nejdelší snímací dosah v dané kategorii a byly optimalizovány tak, aby pomocí fluoroplastové povrchové vrstvy zajišťující zvýšenou odolnost proti odlétajícímu postřiku vydržely náročné podmínky typických procesů svařování v automobilovém průmyslu.

Zdroj: Zpracováno redakcí z tiskové zprávy.Nomenklatura

Automobilový průmysl
Inovace

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: