Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Stavebnictví netáhne, poptává se vyspělá elektronika, výrobky z plastu a obráběcí stroje

Stavebnictví netáhne, poptává se vyspělá elektronika, výrobky z plastu a obráběcí stroje


12.11.2012

Celý segment stavebnictví, včetně stavebního materiálu padá. Dokazují to nejnovější data zveřejněná službou ePoptávka.cz. Naopak zvýšenou poptávku lze pozorovat po sofistikované elektronice, výrobcích z plastu nebo obráběcích strojích. Služba ePoptávka.cz zveřejnila nejnovější data.

„Poptávky po stavebních činnostech a materiálu meziročně poklesly o 6 procent,“ říká Otto Kočí, ředitel služby ePoptávka.cz. Potvrzuje tak všeobecný útlum ve stavebnictví. „Řemeslné a stavební práce byly vždy naší doménou. Službu elektronické poptávky využívaly jak soukromé osoby, tak i živnostníci nebo malé a středně velké společnosti. Nyní je patrný posun k nákupům výrobků nebo nalezení co možná nejvhodnějšího dodavatele větších celků,“ komentuje změny Kočí. Od stavebnictví se zájem přesouvá k vyspělé elektronice, obráběcím strojům nebo výrobkům z plastu. „Zvýšený zájem o elektroniku je jasně patrný,“ říká Otto Kočí a upřesňuje, že se jedná o 45 procent. Podobně dramatické je to i s obráběcími stroji (35 procent) nebo v plastikářské výrobě (26 procent).

Naopak k propadu dochází i u dopravy (-14 procent) nebo dodávkách IT a telekomunikací (-12 procent). „Je jasně patrné, že společnosti se snaží pracovat ve stávajících podmínkách a s vybavením, které mají. Pokud investují, tak pouze do zvýšení efektivnosti výroby nebo konkurenceschopnosti."Nomenklatura

Technologie zpracování pryže/ plastů
Obráběcí stroje a technologie
Výzkum/ vývoj
Všeobecné strojírenství

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: