Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Světové prvenství v elektroerozi

Světové prvenství v elektroerozi


29.08.2017

Česká firma Penta Trading, prodejce elektroerozívních strojů v České republice a na Slovensku, pokořila další milník v elektroerozi. Její řídicí systém Penta CNC jako jediný na světě dokáže řídit elektroerozivní hloubičku s dvěma na sobě nezávislými erodovacími hlavami.

„Když jsme před 10 lety instalovali první hloubičku s řídicím systémem vlastní výroby - Penta CNC, nenapadlo nás, že jednou budeme posouvat hranice možností elektroerozivního obrábění,“ říká majitel společnosti Ing. Pavel Matoška.

Pod vedením Jaroslava Kohouta, manažera divize Penta CNC, se ve světové premiéře nedávno instalovala dvoupinolová hloubička s jedním společným řídicím systémem pro obě erodovací hlavy.  Stroj slouží firmě Kammoldes v brazilském městě Joinville pro opravy velkých forem v automobilovém průmyslu. Hloubička má velmi jednoduchou obsluhu a díky synchronizaci pracovních ploch a sdílení dat je zvolené řešení velmi ekonomické.


Řídicí systém Penta CNC dokáže řídit dvě na sobě nezávislé erodovací hlavy.

Hloubičky a řídicí systém Penta CNC patří k nejprodávanějším na českém trhu. Úspora nákladů spolu s technických parametry strojů zaujaly i na velmi vyspělých trzích po celém světě. Řešení s řídicím systémem Penta CNC jsou již realizovaná na čtyřech kontinentech, například v Německu, Itálii, Kanadě, Brazílii, Singapuru či Rusku.
 

-EB-

Zdroj: Tisková zpráva. Zpracováno redakcíNomenklatura

CAD/CAM/CAE/CIM
Nekonvenční technologie
Obráběcí stroje a technologie

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: