Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Systém ochrany a řízení motorů
Anotace
Systém ochrany a řízení motorů Simcode pro

Systém ochrany a řízení motorů


25.08.2005
Společnost Siemens, divize Automatizace a pohony, uvádí na trh další rozšiřující moduly systému ochrany a řízení motorů s typovým označením Simocode pro. Řada Simocode pro V (variabilní) byla doplněna o moduly pro zjišťování zemního spojení, moduly pro hlídání teploty a analogových hodnot a moduly pro měření napětí a proudu. Jednotlivé moduly umožňují postupné rozšiřování systému a jsou individuálně přizpůsobitelné libovolné zákaznické aplikaci.
Modul pro zjišťování zemního spojení s přídavným součtovým transformátorem hlídá motorové vývody rozváděčů na zemní spojení. K modulu hlídání teploty lze připojit až tři teplotní snímače (Pt100/Pt1000) pro hlídání teploty přímo na pohonu – např. v motoru nebo v převodovce. Od poloviny roku 2005 bude systém Simocode pro rozšířen o analogový modul s analogovými vstupy a výstupy 0/4-20 mA, které umožní hlídání různých hladin nebo průtoků.
Modul pro kombinované měření proudu a napětí lze využít při hospodaření s energií přímo na motorovém vývodu v rozváděči. Modul měří proud motoru a napětí až do 690 V a hlídá výkonové veličiny, jako např. činný výkon nebo účiník. Parametrizační software Simocode ES je nyní rozšířen o grafický editor, který umožňuje jednoduché propojování funkčních bloků přesouváním grafických objektů na displeji.


Nomenklatura

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: