Témata
Reklama

Systém vzdálené diagnostiky na podvozku nákladních vozů Kaoussis RCV

Systém založený na řídicí jednotce IQAN-MC4 poskytuje kompletní systémové řešení pro vozidla pro svoz odpadu.

Společnost Parker Hannifin, výrobce pohonných a řídicích technologií, vyhrál soutěž na dodání elektronických ovládacích systémů, založených na jeho řadě řídicích jednotek IQAN-MC4 Master Controller, a to společně s řeckým dodavatelem vybavení pro správu odpadového hospodářství Kaoussis. Zařízení je namontováno na řadě nákladních vozidel Kaoussis RCV (Refuge Collecting Vehicle) a poskytuje řešení potřeby mít k dispozici vzdálený systém pro záznam a diagnostiku.

Vozidlo Kaoussis RCV disponuje dvěma nákladními prostory, takže je možné jej použít zároveň pro svoz recyklovatelného i nerecyklovatelného odpadu. Řídicí jednotka, která byla dosud používána, nebyla flexibilní a nenabízela prostor pro úpravy. Společnost Kaoussis oslovila společnost Parker s žádostí o řešení, které by nabízelo flexibilitu, splňovalo by požadavky a mělo místní podporu.

Reklama
Reklama
Reklama
Nákladní vůz Kaoussis RCVNákladní vozy Kaoussis RCV musejí splňovat nároky těch nejpřísnějších systémů pro kontrolu kvality. Jedním z nich je i ujištění, že vozidla splňují požadavky příslušných nařízení Evropské komise (certifikace CE), které byly schváleny příslušným švédským úřadem (SMP).


Společnost Parker Hannifin jako řešení jejich problému navrhla elektronický ovládací systém, založený na její řadě řídicích jednotek IQAN-MC4 Master Controller. Společnost Kaoussis poskytla nákladní vůz, na který je možné systém řídicí jednotky umístit a je s jeho pomocí možné dokončit komplexní testovací program. Po úspěšném testování byl nákladní vůz určen k provozu v Portugalsku.

Řada řídicích jednotek MC4 má společnou sadu spojů, což umožňuje snadné zvětšení či zmenšení škály daného řešení. Jsou navrženy tak, aby byly buďto standardní řídicí jednotkou optimalizovanou pro výkon, nebo variantou funkčního zabezpečení (FS) IEC 61508 SIL2. Při použití normy EN ISO 13849-1 pro zabezpečené funkce lze variantu FS použít jako subsystém PLd. Řada řídicích jednotek MC4 využívá vysoce výkonný tříjádrový procesor, který umožňuje rychlé ovládání na uzavřeném okruhu a je vhodný pro použití u rozsáhlých řešení.

Řídicí jednotka Master Controller 43 společnosti Parker HannifinSpolečnost Parker Hannifin má rozsáhlé zkušenosti na poli přizpůsobení systému – svá řešení adaptuje dle požadavků zákazníka a konkrétních potřeb daného řešení. Společnost Parker Hannifin také splňuje ty nejpřísnější bezpečnostní standardy na trhu, disponuje řadou součástek pro tichý provoz a umožňuje zákazníkům navýšit jejich produktivitu.


Společnost Kaoussis je v Řecku předním výrobcem vybavení pro správu odpadového hospodářství. Název této značky je spojen se spolehlivými a nákladově efektivními vozidly pro svoz odpadu, která jsou přizpůsobena na míru konkrétním požadavkům každého zákazníka. Jsou tedy přizpůsobena potřebě systémových řešení, která napomáhají efektivitě a spolehlivosti. Tato společnost má se společností Parker Hannifin dlouhotrvající vztah a již mnoho let používá její hydraulické součástky a hydraulické spojovací prvky.

–MH–

Reklama
Firmy
Související články
Implementace inovací napříč obory

Tradiční způsoby práce se mění zejména kvůli stále většímu zapojení moderních technologií a inovačních řešení. Mnoho odvětví se v současnosti nachází na prahu nové éry – dokazují to i nejnovější průzkumy. Podle těch se v Česku chystá v dalších letech investovat do digitalizace 53 % firem a do inovací až 65 %, nejvíce těch průmyslových. Slibují si od toho nejen jejich další růst a udržení kroku s dobou, ale také zvýšení efektivity a produktivity ve spojení se snížením nákladů. Budoucnost českých firem tedy spočívá v inovacích, níže uvádíme několik z nich z různých oblastí podnikání, které se nebály využít příležitosti a nabízí zajímavá řešení.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Související články
Lineární polohovací systémy se zlepšenou flexibilitou

Sledovací systém iTRAK od společnosti Rockwell Automation aktuálně představuje v rámci smart řešení jedno z nejinovativnějších řešení pohybu na současném trhu. Jedná se o modulární odstupňovaný systém s lineárním motorem, který umožňuje nezávislé řízení několika iniciátorů na lineárních nebo nelineárních drahách. iTRAK nahrazuje mechanická zařízení jednoduchými a efektivními softwarovými profily, které nastavují nové parametry rychlosti a flexibility v oblasti automatizace.

Hannover Messe již příští týden

Od 30. května do 2. června 2022 se na hannoverském výstavišti představí 2 500 firem z přibližně 60 zemí se svými inovacemi pro firmy a energetické systémy budoucnosti. V rámci hlavního tématu Průmyslová transformace ukáží, jak mohou síťově propojené výrobní závody pracovat efektivněji a šetřit zdroje nebo jak lze udržitelně vyrábět a přenášet energii. 

Znal je již Napoleon a dá se s nimi i hnojit

Před více než dvěma staletími spatřil tento vynález světlo světa a dodnes hraje nezastupitelnou roli v naší každodennosti. Řeč je o bateriích. Jejich objevitelem je italský fyzik Alessandro Volta, na jehož počest slavíme 18. února, v den vynálezcových narozenin, Mezinárodní den baterií. Jaká tajemství se skrývají pod jejich tvrdou „slupkou“ a které interesantní příběhy jsou s vývojem baterií spojeny? 

Auto jako digitální platforma

Každý druhý vůz na evropských silnicích by v polovině příštího desetiletí mohl být autonomní. Studie společnosti Ericsson se zabývá tím, co všechno by takový systém zahrnoval, včetně infrastruktury podél silnic založené na konceptu IoT a neustálé vzájemné komunikace nejen mezi auty samotnými, ale s celým dopravním ekosystémem.

Digitalizace ropného průmyslu z Čech

Pojmy jako digitalizace a automatizace nejsou v průmyslu žádnou novinkou. Dávno víme, že zavádění nových moderních technologií do vnitřních procesů firem je mimo jiné klíčem k efektivnosti, úspoře nákladů, a tím i větší konkurenceschopnosti a uplatnění na trhu. A nezáleží na tom, v jakém oboru se firma pohybuje. 

Technologické trendy 2021 #6 Zero Trust

Transformace stávajících technologií a vznik nových je tak rozsáhlý a rychlý, že ten, kdo chce držet krok a sledovat veškeré změny, se stává v podstatě celoživotním lovcem nových objevů a poznání. Technologický pokrok jde ruku v ruce s růstem ekonomickým a v některých případech stojí za průlomovými změnami. Společnost Deloitte každoročně připravuje studii Deloitte Tech Trends. Nejinak tomu i letos. V pořadí již šestý trend se zabývá tzv. Zero Trust, tedy nulové důvěře, a to k čemukoliv. 

Technologické trendy 2021 #3 Transformace dodavatelských řetězců

Transformace stávajících technologií a vznik nových je tak rozsáhlý a rychlý, že ten, kdo chce držet krok a sledovat veškeré změny, se stává v podstatě celoživotním lovcem nových objevů a poznání. Technologický pokrok jde ruku v ruce s růstem ekonomickým a v některých případech stojí za průlomovými změnami. Společnost Deloitte každoročně připravuje studii Deloitte Tech Trends. Nejinak tomu i letos. Pojďme se dnes zaměřit na třetí trend, který práve nyní v době pandemie koronaviru hraje jednu z klíčovích rolí a to transformace dodavatelských řetězců.

Reklama
Předplatné MM

Dostáváte vydání MM Průmyslového spektra občasně zdarma na základě vaší registrace? Nejste ještě členem naší velké strojařské rodiny? Změňte to a staňte se naším stálým čtenářem. 

Proč jsme nejlepší?

  • Autoři článků jsou špičkoví praktici a akademici 
  • Vysoký podíl redakčního obsahu
  • Úzká provázanost printového a on-line obsahu ve špičkové platformě

a mnoho dalších benefitů.

... již 25 let zkušeností s odbornou novinařinou

      Předplatit