Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Technologie Transair Scout pro instalace stlačeného vzduchu

Technologie Transair Scout pro instalace stlačeného vzduchu


14.05.2018

Společnost Parker Hannifin, výrobce v oblasti technologií pohybu a řízení, představuje vyspělou bezdrátovou technologii Scout, která slouží k spolehlivému monitorování instalace systému stlačeného vzduchu. 

Technologie Transair Scout je moderní bezdrátové řešení, které umožňuje sledovat výkonnost systému stlačeného vzduchu 24 hodin denně přes webové rozhraní. Data jsou shromažďována, porovnávána, analyzována a poskytují zákazníkům jak rychlý snímek o situaci, tak kompletní hloubkovou analýzu požadavků na systém stlačeného vzduchu. Systém je z hlediska monitorování dat plně přizpůsobitelný potřebám zákazníků.


Výhody této technologie spočívají v prediktivním/proaktivním přístupu (odhalení a řešení problémů před jejich eskalací) nebo snížení nákladů na údržbu, likvidaci, repasování, výpadky i energie. Se systémem konstantního monitorování pomocí smysluplných ukazatelů KPI jsou provozovatelé, dohlížející a řídící pracovníci průběžně informováni, a mají tedy možnost realizovat konstruktivní řízení spotřeby energie. Až 85 % celkových nákladů u systémů stlačeného vzduchu tvoří náklady na energii, proto se investice do monitorování rozvodů stlačeného vzduchu a systémového vybavení vyplácejí. Upravitelné výstrahy rovněž předem informují personál zařízení o změnách výkonu v systému stlačeného vzduchu – ohledně tlaku, energetického výkonu, teploty, vlhkosti nebo průtoku.

Produkty, služby a potrubní řešení Transair podpořené technologií Scout mohou pomoci dosáhnout významných úspor při montáži, údržbě i provozních nákladech a zajistit optimální efektivitu strojů a nástrojů.

-MH-Nomenklatura

Pneumatické prvky/ kompresory
Hydraulika/ hydraulické prvky

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: