Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> TLS CZ spustila unikátní servisní projekt

TLS CZ spustila unikátní servisní projekt


10.12.2018

Postupnou digitalizaci instalovaných a servisovaných zařízení zahájila u svých zákazníků obchodně-servisní organizace TYROS Loading Systems CZ (TLS CZ). Smyslem ojedinělého projektu je maximální urychlení a zefektivnění servisních služeb. Díky softwarové databázi s průběžně aktualizovanými informacemi je totiž přední dodavatel sofistikované vratové a nakládací techniky nově schopen předvídat pravděpodobné závady, jejichž nejčastější příčinou jsou vysoká četnost a způsob používání technologií.

Podle vedoucího technického oddělení firmy Josefa Hájka v daném oboru nikdo jiný u nás obdobnou službu nenabízí. TLS CZ, která je významným členem nadnárodního holdingu Loading Systems, svůj projekt připravovala dva roky. Do technického a softwarového vybavení v této souvislosti zatím investovala asi 5 milionů korun.

Přestože servisní služby stabilně poskytujeme 24 hodin denně a 7 dnů v týdnu, rozhodli jsme se jejich kvalitu posunout na zcela jinou úroveň. Pomocí nejmodernějších technických a komunikačních technologií nyní průběžně získáváme a analyzujeme velmi podrobné informace o našich instalovaných a servisovaných zařízeních. Víme třeba, kdy a jak intenzivně je klient používá, takže dokážeme v předstihu predikovat možné závady. Technicky i personálně jsme tak mnohem lépe připraveni k profesionálním, vysoce kvalitním a rychlým službám, které od nás uživatelé vratové a nakládací techniky ostatně vždy očekávají,“ říká Josef Hájek z firmy TYROS Loading Systems CZ.Na projektu digitalizace instalovaných a servisovaných zařízení se podílí třicetičlenný tým montážních a servisních techniků společnosti. Jejich koordinaci řídí tři dispečeři, kteří odpovídají za průběh servisu v přidělených regionech. Všichni, mimo běžných montážních a servisních činností, spolupracují na tvorbě unikátní databáze s podrobným popisem každého zařízení. Získané informace na centrále firmy TLS CZ zpracovávají dva zaměstnanci technického oddělení.

„Databázi přitom neustále aktualizujeme a ukládáme do vlastních softwarových aplikací. Jednotlivé informace putují výhradně elektronickou cestou a v režimu on-line. Všichni pracovníci v terénu jsou totiž vybaveni tablety s firemními on-line aplikacemi,“ vysvětluje Josef Hájek, vedoucí technického oddělení společnosti. Doposud TLS CZ v Česku zajistila úplnou digitalizaci u zhruba 10 tisíc svých instalovaných a servisovaných zařízení. Větší část práce má tak firma ještě před sebou, v polovině roku 2019 chce navíc svůj unikátní projekt zkvalitňování a urychlování servisních služeb spustit i na Slovensku.

Zdroj: Tisková zpráva Ivepa

Zpracováno redakcí.
 Nomenklatura

Informační technologie/E-business
Průmysl 4.0

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: