Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Toyota se na veletrhu CeMAT 2018 zaměří také na štíhlou logistiku a efektivnost manipulace

Toyota se na veletrhu CeMAT 2018 zaměří také na štíhlou logistiku a efektivnost manipulace


13.04.2018

Návštěvníci atraktivního Pavilonu 32, v kterém bude své nejmodernější produkty a služby prezentovat společnost Toyota Material Handling Europe, uvidí, jak se filozofie, na které je založený proslulý a světově přejímaný výrobní systém Toyota TPS, může promítnout do procesů zajišťujících maximální efektivnost logistických operací.

Ve výrobě, v distribuci a zejména v elektronickém obchodu se logistika stala klíčovým konkurenčním faktorem, a její flexibilita a schopnost rychle a spolehlivě reagovat na požadavky zákazníka často představuje zásadní přidanou hodnotu. To vyžaduje nové přístupy při plánování logistických operací a nové technologie, jako například využití řešení s tahači, automatizaci, konektivitu, robotizaci nebo posílení bezpečnosti.

Toyota Production System (TPS) je již dlouho demonstrací nejefektivnějšího způsobu plánování a řízení výrobních procesů. Na veletrhu CeMAT předvede Toyota názorně, jak mohou být klíčové myšlenky tohoto systému aplikovány v logistických procesech, zejména v procesu, který nazýváme štíhlou logistikou.

V srdci pavilonu 32 se bude touto problematikou zabývat Logiconomi Forum, v rámci kterého budou každodenně pořádány setkání, rozhovory, akce a prezentace. Zásadní příspěvek na toto téma přednese Sam Nomura, hlavní expert Toyoty na "štíhlé myšlení". Návštěvníci pavilonu Toyoty se tak dozvědí nejen mnoho užitečného o přednostech TPS, ale zejména o schopnosti Toyoty adaptovat nejmodernější technologie tak, aby v rámci principů TPS pracovaly efektivně a ve vzájemné interakci i v podmínkách manipulace a skladování. Aby pracovaly rychleji, přesněji a bezpečněji, a to při nižších provozních nákladech.

Zdroj: Tisková zpráva Toyota Material Handling

Zpracováno redakcí
 Nomenklatura

Novinky z veletrhů a výstav
Štíhlá výroba a logistika

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: