Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Tříprstý uchopovač se širokým rozpětím

Tříprstý uchopovač se širokým rozpětím


13.03.2020

Společnost OnRobot, poskytovatel kompletní řady robotických nástrojů pro kolaborativní aplikace, představila OnRobot 3FG15, kompaktní elektrický tříprstý uchopovač se širokým rozpětím prstů. Nový koncový nástroj usnadňuje manipulaci s válcovými součástmi, je snadno nastavitelný a programovatelný, a poskytuje značnou flexibilitu při práci s objekty různých velikostí.


OnRobot 3FG15 je kompaktní elektrický tříprstý uchopovač se širokým rozpětím prstů.

Nový tříprstý uchopovač 3FG15 byl navržen jako odpověď na stávající pneumatické tříprsté nástroje, které jsou rozměrné a mají omezenou flexibilitu,“ řekl Enrico Krog Iversen, CEO společnosti OnRobot. „S našimi produkty RG2 a RG6 jsme dlouho určovali trendy v oblasti elektrických paralelních uchopovačů a s tříprstým nástrojem vstupujeme na nový trh a do sféry nového typu aplikací. Jejich uživatelům chceme poskytnout rychlejší nasazení a přesnější a spolehlivější manipulaci na výrobní lince.


Maximální rozpětí uchopovače 3FG15 je 150 mm, díky čemuž zvládne podporu více procesů.

Maximální rozpětí uchopovače 3FG15 je 150 mm, díky čemuž zvládne podporu více procesů. Inovativní tříprstá konstrukce s maximálním zatížením až 15 kg poskytuje silný a stabilní úchop, jak interní tak externí, což nabízí řadu flexibilních možností. Uchopovač, který je ideální především pro úkoly obsluhy CNC strojů, automaticky centruje objekty a tím dosahuje maximální stability úchopu a přesnosti vkládání do CNC stroje. Se silou úchopu v rozmezí 10 – 250 N překonává svým rozsahem možnosti jiných prstových uchopovačů.


Tříprstý uchopovač je kompatibilní s jakýmkoliv kolaborativním či lehkým průmyslovým robotem na trhu díky platformě One System.

3FG15 je rovněž užitečný v aplikacích balení a paletování a je kompatibilní s jakýmkoliv kolaborativním či lehkým průmyslovým robotem na trhu – díky nedávno uvedené a oceňované platformě One System od OnRobot. Tato platforma poskytuje unifikované mechanické a elektrické rozhraní mezi robotickým ramenem a koncovým nástrojem OnRobot.


Platforma One System poskytuje unifikované mechanické a elektrické rozhraní mezi robotickým ramenem a koncovým nástrojem OnRobot.

Zdroj: Zpracováno redakcí z tiskové zprávy.Nomenklatura

Automatizace, regulace
Logistika/ manipulační/ dopravní technika

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: