Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> TVEL dodal komponenty paliva pro egyptský výzkumný reaktor

TVEL dodal komponenty paliva pro egyptský výzkumný reaktor


24.01.2019

Palivová společnost Rosatomu TVEL dodala do Egypta komponenty jaderného paliva určeného pro výzkumný reaktor ETRR-2.

Komponenty byly vyrobeny v podniku Novosibirskij zavod chimkoncentratov (NZCHK, součást TVELu), který je v rámci Rosatomu hlavním výrobcem jaderného paliva a jeho komponent pro výzkumné reaktory. Dodávky byly realizovány dle kontraktu, uzavřeného v roce 2018 mezi NZCHK a Egyptian Atomic Energy Authority, která má v Egyptě na starosti jaderný výzkum.


Budova s výzkumným reaktorem ETRR-2

Dodané díly poslouží při výrobě jaderného paliva pro reaktor ETRR-2, který se nachází v egyptském centru jaderného výzkumu u města Inshas. Víceúčelový reaktor ETRR-2, dodaný Argentinci, je používán pro různé výzkumné práce v oblastech fyziky elementárních částic, materiálového výzkumu, jaderné medicíny a výroby radionuklidů.

Uskutečnění tohoto obchodu bylo umožněno díky práci dvou týmů, jak zákazníkova, tak dodavatelova. Pro palivovou společnost TVEL představuje Egypt důležitý a perspektivní trh. V roce 2017 vstoupil v platnost kontrakt na dodávku jaderného paliva pro všechny čtyři bloky jaderné elektrárny El Dabaa o celkovém výkonu 4800 MW do konce jejich provozu. Kromě toho se dceřiná firma TVELu CPTI účastní jako subdodavatel projekčních prací na výstavbu suchého skladiště použitého jaderného paliva z elektrárny El Dabaa,“ uvádí starší viceprezident pro obchod a mezinárodní činnost TVELu Oleg Grigorjev.

Zdroj: Tisková zpráva Essential Communication

Zpracováno redakcí
 Nomenklatura

Energetické strojírenství

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: