Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Úklid chytře a efektivně

Úklid chytře a efektivně


12.01.2021

Čistota prodejních a firemních prostor je pro úspěch podnikání důležitá.  Firma tak zákazníkům i zaměstnancům zajišťuje kvalitnější a bezpečnější prostředí. Pro celkově perfektní výsledek je třeba nepodcenit ani úklid vnějších prostor, nešetřit na nevhodných místech, nebát se některé práce předat profesionálům a řešit problematiku komplexně za použití nejmodernějších technologií.


Úklid, pokud má být efektivní, musí zajišťovat vhodně vybavení a proškolení pracovníci. (Zdroj: Karcher)

Vše začíná u strategického přístupu k péči o čistotu. A pokud chce firma vše řešit systematicky, první přichází na řadu úklid venkovních prostor. Profesionální péče o venkovní čistotu totiž zamezí zanesení nečistot do vnitřních prostor a zabrání například i následnému poničení povrchů. Ve většině případů je zde třeba eliminovat zejména prach a dále pak nečistoty v závislosti na okolním prostředí a aktuálním ročním období. Každopádně ale odborná péče o úklid a čistotu vyžaduje profesionální vybavení a know-how.

Úklid, pokud má být efektivní, musí zajišťovat vhodně vybavení a proškolení pracovníci. To je položka, na které se nevyplatí šetřit. Pokud firma zajišťuje úklid vlastními silami, musí dostatečně investovat do profesionálního úklidového vybavení a pověřené zaměstnance pravidelně školit. Jinak hrozí v lepším případě neefektivní úklid, v tom horším i třeba trvalé poškození povrchů.


Pro některé středně velké a velké firmy, které se snaží věc úklidu a čistoty řešit zodpovědně, není snadné celý úklid řešit ve vlastní režii. (Zdroj: Karcher)

„Hlavní výhodou profesionálního přístupu je systematické využití funkčních úklidových strojů a profesionálních pomůcek spolu s využitím nejmodernějších metod,“ říká Jiří Tlach, manažer pro klíčové zákazníky ze společnosti Kärcher. A dodává: „Společnost Kärcher se snaží firmám pomoci ušetřit na pravém místě. Proto nyní nabízí příjem podlahových mycích a zametacích strojů Kärcher i jiných značek na protiúčet. Firmy tak mohou vyměnit starý stroj za nový za výhodných podmínek.“

Pro některé středně velké a velké firmy, které se snaží věc úklidu a čistoty řešit zodpovědně, není snadné celý úklid řešit ve vlastní režii. Musely by pořizovat čisticí techniku, zaměstnance a tak dále. Jako ideální řešení se pro takové případy ukazuje využít výhod outsourcingu a předat péči o úklid profesionálům.

Velmi důležité jsou při profesionálním úklidu také moderní technologie. K nim patří například parní čištění je založeno na principu velice rychlé přeměny studené vody na horkou páru, která je vytlačována přes trysku ven z parního čističe. Jedná o takzvanou suchou páru, neboť se vytváří z velmi malého množství vody. A právě suchá pára je nejen účinná při odstraňování nečistot a mastnoty, ale vysoká teplota spolehlivě zahubí běžné bakterie, inaktivuje některé viry, odstraní biologické i průmyslové nečistoty, a tím zlepší prostředí v kancelářích, obchodních či výrobních prostorech.

Zdroj: Zpracováno redakcí podle tiskové zprávy agentury AspenNomenklatura

Renovace a údržba

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: