Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Umělá inteligence pomáhá ve výrobě rozeznat chyby na produktech

Umělá inteligence pomáhá ve výrobě rozeznat chyby na produktech


09.09.2020

Tým brněnské společnosti Pekat Vision vyvinul technologii, která dokáže rozeznat anomálie a defekty na nejrůznějších materiálech a tvarech v průmyslové výrobě.


Obr.: Technologie společnosti Pekat Vision využívající umělou inteligenci hledá defekty ve výrobě. (Zdroj: Pekat Vision)

Náš tým věnoval výzkumu více než dva roky a vyvinul unikátní software, který dokáže pomocí umělé inteligence rozeznat očekávané i nečekané defekty na jakémkoliv povrchu a materiálu, a to bez lidského zásahu pomocí speciálních algoritmů analýzy obrazu. Software může být využíván při průmyslové vizuální inspekci a kontrole kvality a tyto procesy výrazně usnadňuje.  Příkladem použití je výroba malých kovových dílů, textilií, dřeva, ale i léků či potravin,“ říká Petr Šmíd, zakladatel a CEO společnosti Pekat Vision a dodává: „Díky vytrvalé práci se nyní náš software řadí mezi nejpřesnější a nejrychlejší v oblasti. Kromě jedinečnosti samotného řešení je zajímavé i jeho univerzální využití při různých výrobních procesech, čímž si naše společnost získává pozornost mnoha firem z různých odvětví napříč celým světem.

V posledních měsících poznamenaných pandemií covid-19 se technologie Pekat Vision ukázala jako nesmírně užitečná. Větší poptávka po automatizaci přicházela od farmaceutických a potravinářských společností, které musely fungovat nepřetržitě i během krize, a tak hledaly cesty, jak zajistit bezpečný provoz.

Pekat Vision je zatím start-upem, ale již velice úspěšným. Společnost zvítězila v posledním ročníku AI Awards v kategorii start-up roku a stala se finalistou Startup World Cup. V současnosti má 15 zákazníků z celého světa, z nichž můžeme jmenovat například Basler AG, Techno Horizon Group a Störi Mantel. V následujících měsících se chystá otevřít zastoupení v Číně a Japonsku.

Zdroj: Zpracováno redakcí podle tiskové zprávy Aspen.PR pro společnost Pekat Vision.Nomenklatura

Informační technologie/E-business
Automatizace, regulace

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: