Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Unicorn členem Národního centra kompetence pro kyberbezpečnost NC3

Unicorn členem Národního centra kompetence pro kyberbezpečnost NC3


22.02.2019

Unicorn je jedním z hlavních průmyslových partnerů Národního centra kompetence (dále NCK). Kyberbezpečnost považuje za klíčovou disciplínu v oblasti informačních a komunikačních technologií.

Centrum NCK sdružuje špičková výzkumná pracoviště a zástupce průmyslu za účelem realizace výzkumu a vývoje technických řešení na úrovni hardwaru i softwaru a mechanismů certifikace bezpečnostních vlastností technologických produktů. NCK ve spolupráci s průmyslovými partnery bude usilovat o uplatnění vyvinutých řešení na trhu kyberbezpečnosti.

Unicorn jako průmyslový partner NCK se zaměří na oblast kyberbezpečnosti v energetice a Průmyslu 4.0. Unicorn dodává rozsáhlá řešení, která jsou součástí kritické energetické infrastruktury v Evropě. Při implementaci softwaru pro řízení energetických přenosových soustav vždy klade na bezpečnost velký důraz. „V oblasti Průmyslu 4.0 se chceme zaměřit na propojování výrobních podniků prostřednictvím moderních cloud technologií a zajištění jejich větší bezpečnosti. Dalším tématem bude také zabezpečení zařízení připojovaných do IoT,“ říká Miroslav Hlaváč, account manager pro oblast výroby ze společnosti Unicorn.

Více o Národním centru kompetence pro kyberbezpečnost se můžete dočíst na webových stránkách nc3.cz.

Zdroj: tisková zpráva Move up

Zpracováno redakcí

 Nomenklatura

Průmysl 4.0
Informační technologie/E-business
Výzkum/ vývoj

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky


Sledujte nás na sociálních sítích: