Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Úspěchy plzeňské škodovky

Úspěchy plzeňské škodovky


17.07.2017

Škoda JS, a. s., která patří k předním dodavatelům v oblasti jaderné energetiky, vykázala v roce 2016 tržby v hodnotě 4,4 miliardy korun. Ve srovnání s rokem 2015 je to nárůst o více než 25 procent. Plzeňská společnost Škoda o tom informovala ústy svého generálního ředitele a předsedy představenstva Josefa Perlíka, podle něhož byl rok 2016 velmi úspěšný a firma je připravena znovu se podílet na rozvoji české jaderné energetiky. Největší část tržeb, 57 procent, realizovala v divizi Inženýring. Dále se podílela na výstavbě dvou bloků na JE Mochovce a pokračuje v projektu modernizace SKŘ (Systému kontroly řízení) JE Paks. Silné postavení v oblasti dodávek podtrhla podpisem smlouvy na modernizaci SKŘ pro Záporožskou JE.


Škoda JS získala významné ocenění za inovaci v mezinárodní soutěži Quality Innovation Award 2016, kterou organizovala Finská společnost pro kvalitu. V kategorii Business Innovations - velkých společností zvítězila se zařízením pro vyjmutí, transport a likvidaci čidel neutronového toku a termočlánků z reaktorů typu VVER 1000.

Z hlediska perspektiv firmy se podařilo stabilizovat divizi Výroba, která se na tržbách roku 2016 podílela téměř 25 procent. Pokračovaly práce na vlastních modelech kontejnerů pro JE Temelín a JE Dukovany a dále se rozvíjela výroba řídicích a regulačních prvků pro reaktory typu VVER. Divize Servis, jejíž podíl na tržbách činil 18 procent, dále poskytovala údržbu na JE Dukovany a JE Temelín.

-ir-Nomenklatura

Exportní příležitosti
Energetické strojírenství

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: