Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> V Arktidě i poušti s nabíjecími stanicemi od ABB

V Arktidě i poušti s nabíjecími stanicemi od ABB


27.02.2019

Rychlo nabíjecí stanice Terra 53 DC od ABB bodují v automobilových závodech. Jsou spolehlivé jak v extrémních mrazech, tak i velkých vedrech.

Rychlonabíjecí jednotky Terra 53 DC prokazují naprostou bezchybnost a spolehlivost při velmi nízkých teplotách, což prokázaly tety závodních vozů I-PACE eTROPHY na testovací Jaguar Land Rover Ice Academy ve švédském Arjeplogu.

Svou výkonnost prokázaly standardní nabíjecí jednotky Terra 53 na testovacích okruhu za polárním kruhem. Nabíjení 90kWh baterií závodních vozů I-PACE v těchto extrémních podmínách totiž vyžaduje bezchybný výkon mimo běžné provozní podmínky těchto nabíjecích stanic.

Jak uvedl Chris Crum, ředitel týmu Jaguar Land Rover pro Jižní Evorpu: "Použití nabíjeích stanic od ABB v rámic Ice Academy vyžaduje provoz této infrastruktury na nejseverněji umístěných lokalitách v Evropě. Fungují zde na nejvzdálenějších a nejchladnějších místech na celé planetě. Tyto nabíjecí jednotlky byly navrženy pro extrémní podmínky od mínus 35 do plus 55 stupňů Celsia."

Podobné stanice v Rijádu i Mexiko City

Tyto stanice, které byly doplněny o další čtyři Terra HP nabíječky, zajišťují na Ice Academy bezchybný provoz.Předvedly zde srovnatelný výkon jako běžně užívané jednoky Terra DC pohánějící 12 závodních vozů Jaguar na I-PACE eTROPHY v průběhu jejich prvního klání v saudskoarabské metropoli Rijádu. V nejbližší době budou nabíjecí stanice nassazeny na další kolo závodů I-PaCE eTROPHY v Mexico City.


 

Závod Jaguarů I-PACE eTROPHY je prvním světovým závodem sérivoě vyráběných vozů s kompltním elektrickým pohonem a je doplňujícím závodem desíti kol šampionátů ABB FIA Formule E.

Role ABB jakok oficiálního partnera eneergie na I-PACe eTROPHY navazuje na existující partnerství šampionátu FIA Formule E a rozšiřuje portfoli aktivit společnosti jako hlavního propagátora e-mobility v budoucnosti.

Zdroj: Tisková zpráva ABBBA Consulting

Zpracováno redakcí

 



Nomenklatura

Automobilový průmysl
Exportní příležitosti
Výzkum/ vývoj
Elektrotechnika a regulace

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky














Sledujte nás na sociálních sítích: