Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> V rámci podpory exportu nabízí agentura Czech Trade program služeb zahrnující např. ověření zájmu o výrobek na zahraničním trhu.

V rámci podpory exportu nabízí agentura Czech Trade program služeb zahrnující např. ověření zájmu o výrobek na zahraničním trhu.


23.05.2002
Současné posilování kurzu koruny k euru přináší kromě pozitivních věcí také zápory projevující se zejména obtížemi exportérů. Agentura Czech Trade vidí možné řešení v jejich lepší podpoře, potřebě formulace efektivní vládní proexportní politiky a přeorientování vývozu do více teritorií. V současnosti např. vyvážíme 70 % výrobků do EU, z toho 80 % do pouhých pěti zemí a podíl malých a středních firem na vývozu je výrazně nižší než jinde ve světě. Zvýšení tohoto podílu, rozdělení vývozu do více oblastí a větší orientace na americký dolar než doposud by měly do budoucna přinést lepší stabilitu.V rámci podpory exportu nabízí agentura Czech Trade podnikům konkrétní program služeb zahrnující ověření zájmu o výrobek na zahraničním trhu, vyhledání obchodního partnera, informace o něm, poradenství při návštěvě podniku v oblasti nebo prezentaci výrobku na internetových stránkách Czech Trade. Tento tzv. balíček je nyní nabízen se třetinovou slevou. Czech Trade také upozorňuje na to, že čeští vývozci by v žádném případě neměli podceňovat nutnost systematické přípravy na vstup do EU. V rámci strategie firmy by měly být pod vedením „eurokoordinátora“ řešeny analýzy firmy, odvětví, vnějšího prostředí a provedena formulace strategie přechodu na nové podmínky a její uskutečnění.

Nomenklatura

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: