Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Veletrh pracovních příležitostí na MSV 2006

Veletrh pracovních příležitostí na MSV 2006


10.08.2006
Letos poprvé se v rámci MSV uskuteční výjimečná akce. Ve spolupráci s IAESTE ČR pořadatelé připravují na 20. a 21. září projekt iKariera.
V roce 2005 se Mezinárodního strojírenského veletrhu zúčastnilo podle auditovaných statistik 2267 vystavovatelů. Zastoupeny zde byly firmy ze všech strojírenských oborů – obráběcí a tvářecí stroje, nářadí, povrchové firmy, energetika, elektronika apod. Branami brněnského výstaviště prošlo 104 837 odborných návštěvníků, z toho bylo rekordních 12 790 ze zahraničí. Podle oficiálních průzkumů je 40 % návštěvníků MSV ve věku do třiceti let, přibližně třetina jsou studenti. Nejvíce zahraničních návštěvníků – takřka devět tisíc – přijelo ze Slovenska a podíl studentů mezi nimi se blížil padesáti procentům. Z těchto sociodemografických údajů vyplývá, že MSV je ideálním místem k oslovení studentů či absolventů z řady průmyslových oborů. Pořadatelé proto chtějí nabídnout vystavovatelům a návštěvníkům další přidanou hodnotu k účasti na veletrhu. Projekt iKariera umožní setkání personalistů jednotlivých firem a jejich cílové skupiny, tedy absolventů technicky zaměřených škol anebo již etablovaných odborníků z oboru.
IAESTE ČR spojení veletrhu pracovních příležitostí a MSV také vítá. Důvody jsou jednoznačné – Ondřej Semotán, vedoucí centra IAESTE v Brně, uvádí: „Firmy, které se pravidelně účastní veletrhů IAESTE, mají největší zájem o absolventy strojírenských oborů. Navíc na Mezinárodním strojírenském veletrhu máme možnost oslovit daleko širší klientelu – nejen absolventy vysokých škol či univerzit, ale také studenty vyšších odborných škol či dalších středních škol.“ Více informací o akci získáte na //www.bvv.cz/msv.Nomenklatura

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: