Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Vodou rychle rozpustný podpůrný materiál pro 3D tisk tvarově složitých objektů

Vodou rychle rozpustný podpůrný materiál pro 3D tisk tvarově složitých objektů


22.06.2017

Společnost Verbatim, která je součástí skupiny Mitsubishi Chemical Holdings Group, představila výkonný, ve vodě rozpustný podpůrný materiál, tzv. Butenediol Vinyl Alcohol Copolymer (označovaný jako BVOH), který slouží pro rychlý a úspěšný tisk tvarově složitých objektů s převisy pomocí  3D tiskáren s dvěma extrudéry.


Verbatim BVOH je snadno tisknutelný materiál se spolehlivými tiskovými vlastnostmi a rychlým rozpouštěním ve vodě, mnohem rychlejším než mají aktuální PVA/PVOH materiály na trhu, což umožňuje designérům realizovat své 3D modely mnohem dříve.


BVOH se tiskne rychlostí až 30 mm.s-1 a disponuje vynikající přilnavostí k nejrůznějším materiálům, zejména PLA, PET a ABS od společnosti Verbatim, což uživatelům umožňuje plně využívat vlastnosti, které tyto materiály poskytují. Po rozpuštění lze odpadní vodu likvidovat do běžné kanalizace  s ředěním větším než 20 dílů vody na jednu část BVOH, čehož je velmi snadné dosáhnout.


„Verbatim BVOH je velmi spolehlivý a tiskne jako běžný 3D tiskový materiál, což znamená, že i složitější objekty mohou být navrženy a vytištěny ve vysoké kvalitě,“ řekl Shigeyuki Furomoto, manažer globální centrály společnosti Mitsubishi Chemical Media. „Kvalitnía spolehlivý tiskspolu s rychlostí rozpouštění výrazně posílí používání stolních 3D tiskáren v běžném i profesionálním použití.“


Nedávno bylo na trh uvedeno několik nových 3D tiskáren s dvěma tryskami umožňujících širší využití rozpustných podpůrných materiálů, jako je například BVOH, takže nyní se mohou designéři zbavit některých kompromisů týkajících se tisku podpůrných konstrukcí na  3D tiskárnách pouze s jednou tryskou.

Filamenty Verbatim BVOH o průměru 1,75 mm jsou již k dostání na trhu (produktové číslo 55901), přičemž verze s průměrem 2,85 mm bude k dispozici od září.

-AM-

Zdroj: Tisková zpráva. Zpracováno redakcí.

 Nomenklatura

3D technologie
Inovace
Materiály konstrukční nekovové
Nekonvenční technologie

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: