Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Volitelný modul Solid-Model-Import zjednodušuje programování strojů HURCO

Volitelný modul Solid-Model-Import zjednodušuje programování strojů HURCO


17.01.2019

Dobu programování zkrátit, chybám v programování se vyhnout: s pomocí volby Solid Model-Import je možné ze strojů HURCO přímo importovat 3D-modely, které jsou dodány v souboru STEP. Tím se zjednodušuje především pětiosé obrábění.

Programování na pětiosých strojích HURCO je v zásadě jednoduché a rychlé. Noví a i méně specializovaně vzdělaní pracovníci mohou být zapracování ve velmi krátkém čase. Nová volitelná výbava ‚Solid Model-Import’ navíc nyní zkracuje jednotlivé pracovní kroky. Jednoduchým importem souborů ve formátu STEP 3D-Model se zkracuje a zjednodušuje doba potřebná pro programování. Importní modul data interpretuje a umožňuje tak výrobní programování přímo u stroje.

Cesta od polotovaru ke konstrukčnímu dílu je mimo jiné spolehlivější: při programování se mnohonásobně snižuje chybový potenciál i díky tomu, že se spolu s modelem výrobku zobrazuje simulace obrábění dle zadávaného programu. Tak je možné ihned vidět, zda programování odpovídá požadovanému výsledku a případně ho lze odpovídajícím způsobem upravit.
Tyto a mnoho dalších novinek můžete vidět na strojírenských veletrzích Intec a Zuliefermesse v Lipsku, které se za hojné účasti českých firem konají již ve dnech 5. až 8. února 2019. Vstupenky za výhodnější cenu než na výstavišti můžete získat pohodlně on-line.

Zdroj: Tisková zpráva Leipziger Messe GmbH
 Nomenklatura

Obráběcí stroje a technologie

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: