Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Vozíky NOPO v závodě Audi

Vozíky NOPO v závodě Audi


14.05.2019

NOPO ENGINEERING Hradec Králové, přední český dodavatel zdvihacích, transportních, skladovacích a dalších logistických systémů, zaznamenává výrazný růst zájmu o svá zařízení. „Obecně sílí poptávka po sofistikovaných logistických systémech z mnoha odvětví jako jsou automobilový průmysl, výroba kolejových vozidel a obráběcích strojů, slévárenství, energetika a řada strojírenských oborů,“ říká ing. Jaromír Tlustý, obchodní ředitel firmy.

Současné zvyšování výkonů hradecké společnosti podle něho podporují permanentní vývojové a inovační aktivity, díky kterým je NOPO ENGINEERING schopna uvádět na trh technicky pokrokové výrobky. V neposlední řadě jsou to i bohaté zkušenosti s dodávkami zdvihací, manipulační a transportní techniky v nespočetných variantách podle specifických potřeb každého uživatele.

NOPO ENGINEERING například do závodu Audi v Maďarsku dodala dva unikátní bateriové vozíky o nosnosti 63 t na dopravu forem (viz foto). Mají velmi komfortní vybavení, jsou automaticky ovládané a při snížené kapacitě baterií si bez zásahu obsluhy samy dojedou do nabíjecí stanice.


Bezobslužný vozík v závodě Audi v Maďarsku.

Tato důmyslná bezobslužná zařízení s vysokým podílem automatizace se uplatňují v mezioperační dopravě automobilky Audi. Vozíky si samy otevírají dveře a efektivně komunikují s externími zařízeními. Použití moderní laserové techniky zabraňuje kolizím například s osobami, s jeřáby a s dalšími výrobními technologiemi. Naše bezobslužné bateriové vozíky pro dopravu břemen různých hmotností a velikostí tak přispívají nejen ke zvýšení efektivity provozu, ale zároveň i k celkové bezpečnosti a úsporám pracovních sil,“ zdůrazňuje Jaromír Tlustý z NOPO ENGINEERING.

V roce 2019 královéhradecká firma zajišťuje řadu významných projektů například pro Škodu Auto, pražský Pragometal, Goldbeck Prefabeton, ŽOS Trnava, Metalurgii Rumburk, Vítkovice Steel Ostrava nebo pro německou GE Power AG Berlín.

Zdroj: Tisková zpráva IVEPA

Zpracováno redakcí.
 


 Nomenklatura

Automobilový průmysl
Exportní příležitosti
Výzkum/ vývoj
Automatizace, regulace

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: