Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Vyhlášení výsledků 9. ročníku Exportní ceny DHL

Vyhlášení výsledků 9. ročníku Exportní ceny DHL


02.02.2007
Soutěž pro malé a střední exportéry – Exportní cena DHL – zná svého vítěze. Stejně jako nad předchozími ročníky, i nad tím letošním převzala záštitu vládní agentura CzechTrade. V tomto ročníku se poprvé soutěžilo v pěti nových kategoriích. Důvodem inovace soutěže byla snaha ji zpřístupnit širšímu okruhu českých podnikatelů.
Vítězem v kategorii „Střední firma“ (pro společnosti s ročním obratem do 1,5 miliardy Kč a do 250 zaměstnanců) se stala společnost Autel, a. s., z Třince. Autel je inženýrsko-dodavatelská společnost působící v oblastech technologický silnoproud, polní instrumentace, řídicí systémy, optimalizace a výrobní informační systémy. Společnost Autel meziročně zvýšila export téměř čtyřikrát. Tato firma současně zvítězila i v kategorii „Moravskoslezský kraj“.
Vítězem v kategorii „Malá firma“ (pro společnosti s ročním obratem do 300 milionů Kč a do 50 zaměstnanců) se stala společnost SIGA, a. s., ze Zlína., která se zabývá výrobou a obchodem v oblasti spotřební a průmyslové chemie. Společnost meziročně zvýšila export dvanáctkrát.
Vítězem v kategorii „Exportér teritoria – Rusko“ se stala společnost INCO engineering, s. r. o., z Chotěboře, která je dodavatelem nové generace těžních strojů a širokého sortimentu zařízení pro hlubinnou těžbu.
Vítězem v kategorii „Nejúspěšnější klient CzechTrade“ se stala společnost Biomac Ing. Černý, s. r. o., z Uničova, která se zabývá výrobou a prodejem biopaliv.


Nomenklatura

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: