Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Vypínače ničící bakterie i viry

Vypínače ničící bakterie i viry


20.03.2020

Není dne, kdy bychom s vypínači, nenápadnými malými krabičkami, nepřišli do kontaktu. Je to jedna z prvních věcí, které se dotkneme, když ráno vstáváme, když přicházíme domů, do práce nebo přecházíme z místnosti do místnosti, a poslední, když jdeme spát. Zdánlivě malá plocha je semeništěm miliónů bakterií i vírů a je jejich nejlepším šiřitelem. Schneider Electric a jeho vypínače a zásuvky Merten M-Smart, M-Pure a M-Plan se speciálním nátěrem Active s kladně nabitými ionty stříbra dokáží téměř okamžitě zničit veškeré mikroorganismy na svém povrchu a tím zamezit jejich šíření.


Vypínač Schneider Electric řady Merten, M-Smart.

Vypínače jsou co do počtu výskytu mikrobů a bakterií druhým nejrizikovějším místem v domácnosti. Málokdo při běžném úklidu pravidelně čistí i tato místa. Proto jsou vhodným řešením „zdravé“ vypínače Merten v odstínu Active. Díky kladně nabitým iontům stříbra se na povrchu po 24 hodinách nevyskytují již žádné bakterie.


Ovladač žaluzií Schneider Electric řady Merten M-Plan.

Vypínače řady M-Smart, M-Pure a M-Plan mají jednoduchý a čistý vzhled, který se hodí do jakéhokoli interiéru. Provedení v antibakteriální barvě Active má ledově bílý odstín.  S touto povrchovou úpravou firma nabízí i termostaty, ovladače žaluzií, detektory pohybu či stmívače. Tyto produkty jsou vhodné nejen do domácností, ale také na veřejná místa, jako jsou zdravotnická zařízení, hotely, odchodní centra či restaurace. Antibakteriální ochrana zařízení je trvalá.

Zdroj: Zpracováno redakcí z tiskové zprávy.Nomenklatura

Elektrotechnika a regulace

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: