Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Výroba solárních panelů ve Valašském Meziříčí

Výroba solárních panelů ve Valašském Meziříčí


25.08.2005
Německý výrobce solárních systémů, společnost RWE Schott Solar, otevřel ve Valašském Meziříčí nový závod na výrobu solárních modulů. Do výstavby a vybavení tohoto závodu bylo investováno celkem 1,4 miliardy korun. V okrese Vsetín se tak během tří let vytvoří více než 300 nových pracovních míst. Vedení společnosti, jejíž předmětem podnikání je výroba solárních destiček, článků, modulů a solárních systémů, tedy oblast fotovoltaiky, díky tomuto projektu předpokládá především významné navýšení výrobní kapacity v Evropě a Česká republika je logisticky výhodná vzhledem k obsluze klíčových evropských trhů.
V rámci nedávno předaných ocenění Investor roku 2004, která uděluje agentura CzechInvest spolu se Sdružením pro zahraniční investice – AFI, se tento projekt společnosti RWE Schott Solar umístil v kategorii Největší ekonomický přínos – nová investice na třetí pozici.
Díky nedávno schválenému zákonu o obnovitelných zdrojích energie lze i v České republice brzy očekávat velký nárůst zájmu o podobné technologie. Zákon totiž umožňuje, aby i soukromý uživatel, který si instaluje solární zařízení, mohl vzniklou energii prodávat do distribuční sítě, místo aby ji pouze skladoval či spotřebovával. Zákon rovněž přináší určité garance o dlouhodobém odběru této energie za stanovené ceny.


Nomenklatura

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: