Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Vysoce výkonné soustružnické centrum pro náročné aplikace s obrobky

Vysoce výkonné soustružnické centrum pro náročné aplikace s obrobky


10.08.2018

Soustružnická centra QUICK TURN 350MB a QT-COMPACT 300MSY společnosti Yamazaki Mazak byla navržena speciálně pro náročné aplikace s obrobky.
QUICK TURN 350MB je výkonné obráběcí centrum s funkcí frézování a nejkvalitnějším řídícím systémem SmoothG CNC ve své třídě. Tento stroj, který měl evropskou premiéru na veletrhu EMO 2017, nabízí ještě větší přesnost a výkon díky novému frézovacímu vřetenu SMOOTH Mill Drive zkombinovanému s integrovaným motorem hlavního vřetena. Nové frézovací vřeteno SMOOTH Mill Drive je frézovací vřeteno v revolverové hlavě, které dosahuje rychlosti 5 000 ot./min. Pohání je integrovaný motor vřetena, které nabízí 95 Nm moment zajišťující ještě lepší frézování. Revolverovou hlavu s 12 pozicemi lze zvolit buď pro VDI držáky, nebo pro  držáky nástrojů bolt-on.

QUICK TURN 350MB dokáže provádět různé funkce obrábění, včetně soustružení zápichů, frézování ozubených kol, odvalovacího frézování a obrábění vnitřní spline křivky. NC koník umožňuje změnit naprogramované pozice a přítlačnou sílu o přírůstky ve výši 0,1 kN. Režim malého přítlaku zajišťuje zachování velmi přesného soustružení tenkých hřídelových součástí malého průměru.


Základní model frézy QT-COMPACT 300MSY nabízí bezkonkurenční výkon a specifikaci ve své třídě a vyznačuje se prvky jako osa Y a druhé vřeteno. Součástí tohoto stroje je revolverová hlava se 12 pozicemi s vysokorychlostním přetáčením a frézovacím vřetenem o rychlosti až 4 500 ot./min, která využívá nový nástrojově poháněný držák frézy Mazak Mill Holder II. Integrované hlavní soustružnické vřeteno poskytuje nepřekonatelnou přesnost a produktivitu ve srovnání s konkurenčními vřeteny s řemenovým pohonem.

Stroj je řízen pomocí řídícího systému SmoothC, který využívá nové prvky, jako je obousměrné řezání drážek či inteligentní frézování kapes. Lineární válečkové vedení na všech osách zajišťuje vysokou pevnost a umožňuje vysoce produktivní obrábění.

 Zdroj: Tisková zpráva Willoughby Public Relations

Zpracováno redakcí.Nomenklatura

Obráběcí stroje a technologie

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: