Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Vyšší produktivita díky stroji VTC-800/30SR

Vyšší produktivita díky stroji VTC-800/30SR


22.01.2019

 Vysoce všestranný stroj VTC-800/30SR společnosti Yamazaki Mazak je obráběcím centrem s vertikálním posuvným stojanem se schopností plně pětiosého tvarového obrábění, který je ideální jak pro aplikace v letecké výrobě, tak pro obecné subdodavatelské práce.

Oblíbený stroj VTC-800/30SR byl navržen speciálně pro obrábění extrémně dlouhých a těžkých obrobků a vyznačuje se pevným ložem soustruhu, které umožňuje převis dílů bez kolize s ochrannými kryty stroje a navíc disponuje velkým rozsahem obrábění na svou plochu.

Maximální produktivitu zajišťuje vysokorychlostní frézovací vřeteno s výkonem 35kW (50% ED) a 18 000 ot./min. Součástí hlavy vřetena je otočná osa B, která v kombinaci s NC rotačním stolem nabízí plně simultánní pětiosé obrábění s kratší dobou pro nastavení složitých funkcí a obrysů.NC rotační stůl společnosti Mazak přináší ještě větší všestrannost, která je dána možností vertikálního nebo horizontálního upevnění na levé nebo pravé straně stroje. Přesnost a opakovatelnost obou rotačních os zajišťuje použití šnekového převodu s válečky bez vůle.  Aby bylo možné získat větší flexibilitu, lze díky volitelné středové příčce změnit dlouhý stůl stroje na dvě samostatné pracovní plochy. To pak umožňuje kyvadlové nakládání a dávkovou výrobu.

Stroj VTC-800 30/SR je vybaven revolučním systémem řízení SmoothX, jenž je nejrychlejším CNC na světě. Stejně jako všechny technologie společnost Mazak je i systém SmoothX navržen tak, aby obsluze nabízel zejména ergonomické pohodlí. Proto lze ovládací panel s 19palcovou dotykovou obrazovkou naklopit dle potřeb obsluhy.

Součástí SMOOTH CNC je také celá řada aplikací nabízejících pomoc uživatelům, včetně SMOOTH API (Application Programming Interface – rozhraní pro programování aplikací) podporujícího připojení mezi SMOOTH CNC a softwarem, který nepochází od společnosti Mazak, například doplňujícími automatizačními systémy a měřícím softwarem.
 
Zdroj: Tisková zpráva Yamazaki Mazak

Zpracováno redakcí.

 Nomenklatura

Obráběcí stroje a technologie
Letecký průmysl

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: