Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Zájem o logistické systémy NOPO

Zájem o logistické systémy NOPO


15.05.2018

Přední dodavatel zdvihacích, transportních, skladovacích a dalších logistických systémů, společnost NOPO ENGINEERING z Hradec Králové, zaznamenává růst výkonů. Poptávka po sofistikovaných zařízeních firmy sílí z automobilového průmyslu, výroby kolejových vozidel a obráběcích strojů, z energetiky, slévárenství a z řady strojírenských oborů.

K technicky zajímavým projektům patří rekonstrukce čtyř automatických skladů vozíků ve Škodě Auto Mladá Boleslav. Dva z nich již hradecká firma české automobilce předala do užívání, další dva tam zprovozní na podzim. Před dokončením jsou také dva bateriové vozíky o nosnosti 63 t na dopravu forem pro závod Audi v Maďarsku. Vozíky mají komfortní vybavení, jsou automaticky ovládané a při snížené kapacitě baterií si samy dojedou pro nabití. Další zakázku NOPO ENGINEERING dokončuje i v Chart Ferox Děčín, která si u hradecké firmy objednala výrobu a montáž polohovadla o nosnosti 130 t pro sváření nádob.„V současnosti jsme schopni dodávat rozšířený sortiment jeřábové techniky. Od standardních a procesních jeřábů až po traverzové, portálové, licí a další speciální jeřáby. Tato technika se významně podílí na téměř dvoutřetinovém nárůstu našich exportních tržeb,“ říká ing. Jaromír Tlustý, obchodní ředitel NOPO ENGINEERING.

Mezi významné odběratele procesních jeřábů patří Škoda Auto z Mladé Boleslavi. Od české automobilky má hradecký výrobce objednávky na jeřábovou techniku do nosnosti 63 t až do roku 2019. Tuto i další prestižní zakázky třeba pro GE Power AG v Berlíně či pro závody automobilek Volkswagen, BMW a jiné významné klienty NOPO ENGINEERING realizuje v součinnosti s pražskou pobočkou německé Carl Stahl GmbH. Za uplynulých pět let celková hodnota společných zakázek dosáhla 140 milionů korun. Do roku 2019 by na základě již uzavřených kontraktů měla vzrůst na 200 milionů.

Zdroj: Tisková zpráva IVEPA komunikační

Zpracováno redakcí
 Nomenklatura

Logistika/ manipulační/ dopravní technika
Automobilový průmysl

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: