Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Zakázky NOPO ENGINEERING pro vagonky rostou

Zakázky NOPO ENGINEERING pro vagonky rostou


21.11.2018

Významný český dodavatel zdvihacích, transportních, skladovacích a dalších logistických systémů, společnost NOPO ENGINEERING z Hradce Králové, pociťuje výrazný nárůst zájmu o speciální zařízení ze strany výrobců železničních a dalších kolejových vozidel.

„V současnosti máme potvrzené kontrakty za zhruba 40 milionů korun na dodávky plošin do lakovacích kabin pro lokomotivy. Doslova boom potom nastává v oblasti přesuven kolejových vozidel. V tomto specifickém segmentu jsme již vypracovali nabídky do výběrových řízení v celkové hodnotě až 50 milionů korun,“ konstatuje obchodní ředitel hradecké firmy ing. Jaromír Tlustý.

Ve vývoji a výrobě sofistikovaných zařízení pro efektivní, rychlou a bezpečnou manipulaci s železničními nebo tramvajovými vagony má NOPO ENGINEERING mnohaleté zkušenosti a patří ke špičce mezi evropskými producenty. Dvě přesuvny například v roce 2015 česká společnost zprovoznila v ruské vagonce TikhvinChemMash ve městě Tichvin v Leningradské oblasti (viz foto z výroby této přesuvny). Obdobné technologie, vždy přizpůsobené specifickým provozním podmínkám, královéhradecká firma v minulosti dodala i řadě významných tuzemských zákazníků. Přesuvny kolejových vozidel, z nichž každá je díky rozdílným požadavkům odběratelů skutečný originál opatřený nejmodernějšími elektronickými systémy včetně software, spolehlivě pracují třeba v ČKD Vagonka v Ostravě, ve firmách CZ LOKO Česká Třebová a Pars nova Šumperk, v kvasinském závodě Škoda Auto nebo ve Škodě Transportation Plzeň.


Výroba speciální přesuvny kolejových vozidel pro ruskou vagonku ve městě Tichvin.

„Plzeňské vagonce jsme už v roce 2007 předali do užívání ve své době zcela ojedinělou přesuvnu vlakových a tramvajových souprav,“ vzpomíná Jaromír Tlustý, obchodní ředitel NOPO ENGINEERING. Tehdy se jednalo o první drážní zařízení svého druhu v České republice a mělo hodnotu několika desítek milionů korun. Kromě nosnosti 135 t, délky 35 m, počtu stanic a dalších technických parametrů musela přesuvna v plzeňské Škodě Transportation splňovat také specifické zadání architekta na tvar ocelové konstrukce a způsob zastřešení s ohledem na okolní budovy. “Po stránce technické jde vždy o vysoce sofistikované dílo, což je pro zákazníka důležité z hlediska splnění jeho specifických potřeb,” zdůrazňuje ing. Tlustý.

Zdroj: Tisková zpráva IVEPA

Zpracováno redakcí. Nomenklatura

Logistika/ manipulační/ dopravní technika

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: