Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Zařízení pro inteligentní ovládání statické elektřiny

Zařízení pro inteligentní ovládání statické elektřiny


03.07.2019

Firma Simco-ION (Nizozemsko), světový lídr v oboru elektrostatiky, představuje novou generaci výrobků pro účinnou eliminaci statické elektřiny, elektrostatické nabíjení a měření statické elektřiny nazvanou IQ Easy. Je možné monitorovat a ovládat všechna připojená zařízení z jednoho místa pomocí řídicí jednotky s dotykovým LCD displejem. Celý systém IQ Easy používá jednotné napájení 24 V DC.

Použití snímací tyče Sensor IQ Easy, která monitoruje zbytkový náboj, umožní antistatickým zařízením, na základě naměřených údajů, optimalizovat jejich nastavení pro dosažení minimální výsledné hodnoty elektrostatického náboje. Na materiálu zůstává extrémně nízký zbytkový náboj i při vysokých rychlostech.
Obdobně se využívá kombinace senzoru pro měření okamžité hodnoty náboje a nabíjecí tyče, která pomáhá zlepšovat proces výroby zpracování plastů. Typické aplikace jsou: přichycení fólie nebo papíru pro lepší kontakt s chladicím válcem, spojení několika vrstev materiálu před řezáním, zafixování polohy materiálu, cílené nabití materiálu na určitou hodnotu, atd.

Příklad umístění měřicí a antistatické tyče na řezačce fólií


Nová generace zařízení IQ Easy je určena pro firmy, které vyrábějí a zpracovávají materiály pro náročné aplikace s vysokými požadavky na kvalitu výroby, bezpečnost výroby a produktivitu.

Na všechny prvky platformy IQ Easy je záruka 4 roky.

-JL-Nomenklatura

Elektrotechnika a regulace

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: