Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Zástupce korejské KHNP v Třebíči

Zástupce korejské KHNP v Třebíči


21.03.2017

V pondělí 13. března přijel do Třebíče na setkání zástupce korejské společnosti KHNP (Korean Hydro and Nuclear Power)  pan Joonkyo Suh.

Energetické Třebíčsko oslovilo všechny potenciální dodavatele technologie nových jaderných bloků v Dukovanech s nabídkou uspořádání kulatých stolů. Smyslem těchto setkání je představení dané společnosti, technologie a také způsob zapojení českých firem do případné výstavby. Setkání se zúčastnil předseda Energetického Třebíčska Vítězslav Jonáš a předseda Občanské bezpečnostní komise Aleš John.


Zprava: J. Suh, V. Jonáš, A. John

„Hovořili jsme o aktuální situaci v české energetice, o tom, že zatím nemáme ministra průmyslu a také jsme se zajímali o to, kde ve světě KHNP staví jaderné bloky a v jaké fázi výstavba je,“ shrnul Aleš John. Aktuálně staví  KHNP po celém světě 9 jaderných bloků a logicky se zajímají o možnosti spolupráce s Českou republikou.

Joonkyo Suh má za úkol propojovat český průmysl s Koreou. Nabídka uspořádat kulatý stůl na zámku v Dukovanech se mu líbila. Energetické Třebíčsko uspořádalo první kulatý stůl vloni, a to s potenciálním dodavatelem firmou Rosatom.

Pokud se domluvíme a zájem ze strany KHNP bude, připravíme na květen nebo červen další kulatý stůl. Pozvány budou lokální firmy a také zástupci samospráv,“ sdělil po jednání Jonáš.

Zdroj: Newsletter Občanské bezpečnostní komise JE Dukovany,
          Aleš John, FNV, Feng.

Zpracováno redakcí.


 Nomenklatura

Energetické strojírenství

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: