Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> ZAT dodá řídicí systém pro polskou teplárnu v rekordně krátkém čase

ZAT dodá řídicí systém pro polskou teplárnu v rekordně krátkém čase


18.05.2017

Necelé tři měsíce mají inženýři příbramské firmy ZAT na výměnu regulace a ochran turbíny včetně řídicí části budicí soupravy v teplárně EC Katowice. „Koncem dubna jsme podepsali smlouvu, v ostrém provozu poběží nový systém už od poloviny července,“ konstatuje Ivo Tichý, člen představenstva ZAT a.s. Jde o rekordně krátký termín, běžně je třeba na realizaci téměř dvojnásobek času.

 „Znamená to pro nás špičkovou koordinaci projektů i dojednání nestandardních podmínek u našich dodavatelů, nicméně tyto situace řešíme u řady zakázek ve světě,“ doplňuje František Kural, ředitel divize Energetika. Cena je stanovena na 4,5 milionu korun.


Pohled do provozu teplárny EC Katowice

Pro řízení náročných či nestandardních projektů ať už z pohledu času, logistiky či velkého rozsahu dodávek má ZAT stanoveny přesné procesy a vytvořeny týmy odborníků. Ty v poslední době prověřily například logisticky náročná výměna řídicího systému v Elektrárnách Opatovice či havárie kubánské Elektrárny Felton koncem minulého roku, kde experti ZAT a Doosan Škoda Power zjišťovali pro kubánskou stranu výši škod a potřebné množství práce. „V současné době pracujeme na plánované rekonstrukci druhého bloku Elektrárny Felton, oprava havarovaného bloku je ve fázi přípravy,“ upřesňuje Kural.

Pro společnost TAURON Polska Energia S.A., druhým největším výrobcem elektřiny v Polsku a největším distributorem elektřiny na území státu, ZAT dodá moderní řídicí systém SandRA (Safe and Reliable Automation). Tento systém třídy Distributed Control System (DCS) je navržený pro náročná průmyslová odvětví vyžadující vysokou spolehlivost a dlouhou dobu života řídicího systému. Koncern TAURON Polska Energia S.A. sdružuje téměř stovku společností.


Řídící systéme SandRA

Zdroj: Tisková zpráva ZAT


 Nomenklatura

Exportní příležitosti
Informační technologie/E-business
Elektrotechnika a regulace
Energetické strojírenství

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: