Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Zeptali jsme se na názor odborníka

Zeptali jsme se na názor odborníka


12.02.2019

Digitalizace se bezpochyby týká také sektoru zpracování plechů a profilů. Svědčí o tom ostatně i plejáda digitálních řešení prezentovaných na veletrhu EuroBLECH 2018 v Hannoveru.

Jakou část výrobního procesu zpracování plechů a profilů, ať už jde o dělení, nebo spojování materiálů, je podle vás největší problém napojit na digitální svět a proč?


Ing. Karol Flimel, jednatel společnosti Lascam System

Velkým problémem implementace digitálního řízení do oblasti zpracování plechů a profilů bývá nekvalitní vstupní materiál, případně i nízká kvalifikovanost personálu obsluhující zařízení v některých společnostech. U opracovaní plechů je nutná stálá kontrola a úprava technologie výrobního procesu, a to ať už u dělení, tváření, nebo spojování materiálů. Vše závisí na kvalitě vstupů. Čím nestabilnější je vstupní materiál, tím větší spoluúčast se vyžaduje od obsluhy. Automatizace procesu zpracování plechů a profilů je problematická v tom, že hned několik kroků ve výrobním procesu není možné jednoduše automaticky kontrolovat. Lidský faktor tak stále hraje zásadní roli. Cílem dodavatelů těchto technologií je pochopitelně snaha o posunutí hranic v oblasti automatizace obrábění plechů a profilů, a to především se zaměřením na kontrolu procesu výroby, dale pak na usnadnění přenosu naměřených skutečností do kontroléru stroje a následnou efektivnější interakci jednotlivých částí v procesu zpracování.Nomenklatura

Management a řízení
Technologie spojování/ dělení materiálů

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: