Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Technické novinky >> Zeptali jsme se na názor odborníka

Zeptali jsme se na názor odborníka


11.02.2019

Digitalizace se bezpochyby týká také sektoru zpracování plechů a profilů. Svědčí o tom ostatně i plejáda digitálních řešení prezentovaných na veletrhu EuroBLECH 2018 v Hannoveru.

Jakou část výrobního procesu zpracování plechů a profilů, ať už jde o dělení, nebo spojování materiálů, je podle vás největší problém napojit na digitální svět a proč?

Josef Chromý, jednatel společnosti Exinco

V oblasti průmyslového zpracování plechu došlo k rozsáhlé digitalizaci celého výrobního procesu. Mezi jednotlivými řešeními jsou však dramatické rozdíly ve skutečné funkčnosti i spolehlivosti. Zatímco sběr dat vede u některých značek ke zvýšení efektivity výroby, u jiných to terabyty dat na nosičích končí a místo automatizovaných procesů šetřících lidskou práci následuje opět administrativní činnost. Typickým příkladem je prediktivní servis a údržba výrobních systémů, kdy vývoj směřuje k přenesení odpovědnosti za spolehlivost strojů z uživatele na dodavatele, který je za tuto službu placen a sám si řídí servisní práce i dodávky náhradních dílů podle dat o stavu stroje.Nomenklatura

Management a řízení
Technologie spojování/ dělení materiálů

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: