Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů

Podpora výzkumu a vývoje v podnicích

Výzkum a vývoj má mnoho tváří a existuje nejenom v laboratořích, ale i tam, kde bychom ho na první pohled nečekali. Z výzkumu a vývoje plynou nové znalosti, vznikají nové produkty, postupy a služby, které jsou pak motorem technického pokroku a zdravého konkurenčního tržního prostředí.

Cílem třídílného příspěvku připraveného ve spolupráci s týmem specialistů společnosti Deloitte Advisory, s.r.o., zaměřených na finanční a právní aspekty veřejné podpory a techniků, kteří sami řadu let působili v průmyslovém vývoji a výzkumu,  je představení základních typů veřejné finanční podpory výzkumu a vývoje v podnicích a uvedení hlavních podmínek pro její efektivní využívání.

První část nazvaná "Quo vadis"  je věnována porovnání základních druhů podpory výzkumu a vývoje v České republice a jejich specifik.

Ve druhém díle s podtitulem "Daňové odpočty" jsme se detailněji zaměřili na možnost podpory výzkumu a vývoje právě prostřednictvím daňového odpočtu na výzkum a vývoj.

Ve třetím, závěrečném díle nazvaném "Kapitálové investice" se podrobněji věnujeme možnosti podpory investičních výdajů vynaložených v souvislosti s prováděním nebo využíváním výsledků výzkumu a vývoje. Rozebíráme možnosti využití investičních pobídek a vybraných programů Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OPPIK).

 


 

 
Pro zvětšení klikněte na obrázek.

 

Sledujte nás na sociálních sítích: