Věděli jste, že společnost Heidenhain je mimo jiné také výrobcem vysoce přesných ložisek i snímačů? A proto dokáže nabídnout snímač, který integruje obě tyto části. Jedná se o úhlové snímače Heidenhain MRP.
Společnost Teximp ve spolupráci s několika svými partnery uspořádala ve svém sídle na severovýchodním okraji Prahy ve dnech 18. a 19. května 2022 tradiční dny otevřených dveří.
Ve dnech 10. – 13. května směřovalo neobvyklé množství lidí nejrůznějšího věku do obce Jažlovice u Prahy. Proč? Zdejší technologické centrum společnosti Yamazaki Mazak totiž v těchto dnech otevřelo své dveře zákazníkům, dodavatelům, studentům i zájemcům z řad odborné veřejnosti. Redakce MM Průmyslového spektra při této akci, při níž rozhodně bylo na co se dívat i co se dozvědět, nemohla samozřejmě chybět.
Hrotová bruska Quickpoint od společnosti Junker přesvědčí excelentním výkonem a flexibilitou díky kompletnímu obrábění na jedno upnutí. Firma Sisamex obrábí převodové hřídele s nejvyšší úrovní přesnosti, zároveň zkracuje neproduktivní časy a zajišťuje efektivní výrobu s minimálními nároky na manipulaci.
Již od počátku 20. století se píše historie firmy Attl. Její zakladatel, podnikavý zámečník Alois Attl, ze své původní dílny brzy vybudoval prosperující strojírenský podnik a v rozvoji firmy posléze – s přestávkou zhruba čtyř dekád – pokračovali další členové jeho rodiny. Této renomované společnosti k jejímu úspěchu již od roku 2019 pomáhá neméně renomovaný software SIDAS OEE z produkce společnosti SIDAT.
V Testbedu pro Průmysl 4.0 na Českém institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT v Praze vzniklo vývojově výzkumné pracoviště pro poloautomatizovanou víceosou aditivní výrobu. Robotické pracoviště také dokáže řešit problémy komplexní kontroly rozměrů a geometrických tolerancí výrobních procesů. V tomto článku se zaměříme na technické detaily vývoje a jeho potenciál pro využití v praxi. Vývoj pracoviště byl financován centrem RICAIP (Research and Innovation Centre on Advanced Industrial Production).
Rychlý technologický pokrok v posledních 50 letech klade stále vyšší požadavky na kvalitu a preciznost výroby, ale také na produktivitu. To vyžaduje neustálý vývoj, inovace a implementaci nových poznatků do konstrukce obráběcích strojů. Důležitými faktory pro dosažení přesnosti obrobku a zabezpečení jeho stabilní kvality jsou zpracování samotné konstrukce stroje a volba pohonů stroje.