Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Semináře, konference, firemní akce >> Automechanika 2018 – veletrh automobilového aftermarketu

Automechanika 2018 – veletrh automobilového aftermarketu

Každé dva roky se ve Frankfurtu nad Mohanem koná Automechanika, mezinárodní veletrh zařízení autoopraven, čerpacích stanic, automobilových komponentů, náhradních dílů a autopříslušenství. Letošní ročník je od svého založení v roce 1971 již 25. v pořadí a organizátor Messe Frankfurt doufá, že toto výročí oslaví společně s rekordními více než 5 000 vystavovateli z více než 70 zemí. Letošní ročník se koná od 11. do 15. září 2018.


Na veletrhu se setkávají výrobci z vyspělých trhů západní Evropy, USA a Japonska s podniky z rozvíjejících se nových center automobilové výroby ve východní Evropě, Číně a Střední Americe.

Car Wash Area, Reifen a Classic Cars v nové hale 12

Automechanika letos rozšiřuje program o dvě novinky – veletrh pneumatik Reifen a dále veletrh Classic Cars. Tyto dvě nové akce budou společně s výrobci mycích automatů umístěny v nové hale 12, která frankfurtskému výstavišti přidá 33 600 m2 moderní výstavní plochy. Díky svému designu a velmi vysokým stropům nabízí nová hala ideální podmínky pro úspěšnou prezentaci, dokonce umožňuje instalovat uvnitř mycí linku pro demonstrací živého mytí automobilů. Až doposud byli výrobci mycích automatů a dodavatelé příslušenství umístěni v různých halách nebo na volném prostranství. Účast potvrdili klíčoví němečtí a mezinárodní hráči, jako jsou Otto Christ AG, KAW Kiehl KG, Istobal SA, Alfred Kärcher GmbH, Favagrossa Srl a WashTec GmbH.


Navíc je nová hala výhodně umístěna v blízkosti hal 8, 9 a 11, které jsou stanovištěm prodejců vozů, autoopravárenských firem a také poskytovatelů servisu a údržby. 

Nový veletrh Reifen pro sektor pneumatik

Sektor pneumatik se neustále mění – na jedné straně stále více prodejců pneumatik nabízí služby v oblasti automobilů a na druhou stranu prodejci automobilů rozšiřují své služby v oblasti pneumatik. V tomto světle bude velmi zajímavé spojení tradiční Automechaniky a úplně nového veletrhu Reifen. Návštěvníci tak získají zajímavý pohled na svět pneumatik, kol a služeb okolo nich. Do nomenklatury toho veletrhu patří vybavení pro prodej a skladování pneumatik, programování systémů řízení tlaku v nich, systémy pro sledování opotřebení a zařízení pro opravy. To vše bude doplněno živými ukázkami oprav pneumatik od profesionálů. Vystavovat budou významní výrobci pneumatik, jako je skupina Al Dobowi, společnost Balkrishna Industries Limited (BKT), společnost Delticom AG a mnoho dalších.

Podnikání s budoucností: Classic Cars

Veletrh Classic Cars je zaměřen na historické, klasické a sběratelské automobily všech věkových kategorií a jejich opravy, což je obor, který disponuje objemem trhu přibližně 16 miliard eur. Automechanika je první B2B platformou, která spojí profesionální pracovníky automobilového průmyslu spolu s odborníky z klasické automobilové scény.


Mezi zúčastněnými vystavovateli jsou specializované společnosti, jako Volkswagen Classic Parts, Ferdinand Bilstein,Mazda Motors Deutschland či Scandix, stejně jako výrobci barev, např. BASF Coatings, a dodavatelé maziv, oprav a péče o výrobky a technické a mechanické díly vozidel.


Úspěšná koncepce výstavy se prosadila již prakticky na všech kontinentech: vedle frankfurtské přehlídky pořádá Messe Frankfurt podobné akce v patnácti dalších centrech světového hospodářství – mimo jiné v Dubaji, Mexico City, Petrohradu, Buenos Aires nebo Šanghaji. Každá z nich odráží procesy probíhající v automobilovém průmyslu v konkrétní oblasti. V České a Slovenské republice zastupuje Messe Frankfurt společnost Happy Materials.


AUTOMECHANIKA je ojedinělá přehlídka zařízení pro autoopravny a čerpací stanice, myčky automobilů, pneumatik, dílů, financování, pojištění a mnoha dalšího.

Více informací na stránkách veletrhu

Seznam českých vystavovatelů
Seznam slovenských vystavovatelů

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: