Odborně-vzdělávací a zpravodajský portál z oblasti strojírenství a navazujících oborů
Semináře, konference, firemní akce >> Drinktec 2017 - veletrh pro nápojový průmysl a průmysl liquid-food

Drinktec 2017 - veletrh pro nápojový průmysl a průmysl liquid-food

V září 2017 se veletrh drinktec bude moci pochlubit nejvyšší účastí za svou více než šedesátiletou historii. Očekává se, že veletrhu, který se bude konat od 11. do 15. září 2017 v Mnichově, se zúčastní na 1 600 vystavovatelů. Poté co došlo k integraci SIMEI, což je přední evropský veletrh výrobků a technologií pro vinařský průmysl a lahvování, vzroste celková plocha veletrhu na 150 000 metrů čtverečných.

 
Vystavovatelé představují celý procesní řetězec: od výroby, plnění a balení nápojů a produktů liquid food až po marketing – včetně dodavatelů surovin, přísad do nápojů a logistických řešení. Veletrh drinktec 2017 představí zejména tyto hlavní výstavní sekce: zpracovatelství; přepravní nádoby a obalové materiály; plnicí a balicí technika; suroviny a přísady; automatizace; energetické systémy; PET technologie; vybavení pro restaurace a catering; propagace prodeje a marketing.


V Mnichově jsou poprvé k vidění nejnovější řešení a celé systémy – a to je hlavní přednost veletrhu, jenž je také známý velkolepými expozicemi jednotlivých vystavovatelů. Ve výstavních halách jsou například postavené plnicí a balicí linky všech druhů (od jednoduchých až po technologicky vyspělé), na dopravnících putují lahve, můžete naživo sledovat zrod novátorských PET lahví – jako kdybyste navštívili skutečnou továrnu.

Z historie veletrhu, pro zvětšení klikněte na obrázek

oils+fats – Home&Craft

Hala C1 na veletrhu drinktec hostí sekci oils+fats (oleje a tuky), jediný evropský specializovaný veletrh olejářského a tukového průmyslu. Padesát vystavovatelů zde bude prezentovat své systémy, komponenty a pomocné materiály na výrobu a zpracování jedlých olejů, tuků a lubrikantů – a to společně s řešeními pro suroviny a kontrolu kvality. V hale C1 bude také umístěna nová sekce Home&Craft (domov a řemesla), která představí technologie a výrobky pro domácí vaření piva a mikropivovary. Expozice v hale C1 dovrší speciální a mezioborové procesní technologie pro nápojový průmysl a průmysl liquid-food.


Plánek veletrhu, pro zvětšení klikněte na obrázek

PRO FachHANDEL

Poprvé je součástí veletrhu drinktec 2017 také PRO FachHANDEL, hlavní veletrh německých odborných firem v oblasti nápojů a spotřebního zboží. PRO FachHANDEL bude umístěn v hale B0 a foyeru ICM – Internationales Congress Center, jež sousedí s mnichovským výstavištěm. Pro výrobce nápojů, kteří navštíví veletrh drinktec, představuje tato obchodní výstava vhodnou příležitost k navázání spolupráce s obchodními partnery při vstupu na německý trh. PRO FachHANDEL proto ideálně doplňuje a rozšiřuje nabídku veletrhu drinktec.

Hlavní témata

Hlavní témata veletrhu drinktec 2017, jež jsou pokryta ve všech výstavních halách a zasahují do téměř všech sekcí, jsou tato: účinnost v oblasti energií a zdrojů, hospodaření s vodou a energiemi, hygiena a bezpečnost výrobků a optimalizace postupů a flexibilita.

Hlavní body doprovodného programu

•  Special Area New Beverage Concepts:  Speciální prostor pro nové koncepty v oblasti nápojů (Special Area New Beverage Concepts), hala B1: Zde budou své nové produkty a řešení představovat výrobci a dodavatelé sladidel, barviv, přísad, aditiv a ochucovadel, ošetřujících a zlepšujících činidel a receptur.

•    Innovation Flow Lounge (IFL): Špičkoví odborníci budou diskutovat o aktuálních tématech, jež jdou důležité pro budoucnost odvětví v oblastech inovací výrobků, obalových materiálů, ale také marketingu.

•    drinktec Forum: Nezávislí odborníci z oblasti výzkumu a výroby budou odpovídat na dotazy a prezentovat novátorské koncepce a praktická řešení. Hlavními tématy budou technologie, výrobní procesy a automatizace.

•    place2beer:. Letos bude jistě představovat velký magnet pro pivovarníky, milovníky zlatavého moku a všechny ty, kdo s ním přicházejí do styku. Úspěšní sládci budou v rámci ochutnávek vyprávět o své práci a prezentovat její výsledky. A start-upy budou mezinárodnímu publiku představovat své novátorské nápady.

Všeobecné informace o veletrhu drinktec: www.drinktec.com

Výhradní oficiální zástupce přední světové veletržní správy Messe München Int. pro Českou a Slovenkou republiku je společnost EXPO-Consult+Service.

Foto Messe München

Komentáře

Nebyly nalezeny žádné příspěvky

Sledujte nás na sociálních sítích: